Yardımsever mimar ve sanat tarihçileri

Aranıyor. Arkadaşlar, üzerinde çalışmak ve oldukça kısa denecek bir zamanda bitirmek durumunda olduğum bir proje için İSTANBUL'UN HAMAMLARI ile ilgili kaynaklara ihtiyacım var. Bu hazırlanmış bir el broşürü şeklinde olur, kitap şeklinde olur, katalog şeklinde olur, fark etmez. "Elan kullanılan ve tarihi vasıflara sahip hamamlar" öncelikli tercihimdir. Öyle olmalı ki adresi belli olsun, gidip resmini çekebileyim; hakkında azbuçuk malumat olsun, hamamın tarihçesiyle ilgili bir iki cümlelik bilgi not edebileyim.

Lütfen sevgili mimar ve sanat tarihçi arkadaşlar, ya da bu işlere hevesli olup elinde materyal, bilgi vs olanlar, (DURUMUM ACİL bana yardımcı olun. Ben de önce size çok teşekkür ederim, sonra da bu iyiliğinizi karşılıksız bırakmam:)

Şu kitapları biliyor musunuz?

İstanbul Hamamları, Mehmet Nermi Haskan
Bursa Hamamları, Elif Şehitoğlu

Mimar Sinan Üniversitesi'nin kütüphanesinde de bir şeyler bulursunuz bence.

Edit: YÖK'ün tez arama kısmında hamam diye aratınca da bazı tezler çıkıyor. Onlara da bakın.
  • sourlemonade  (30.08.10 17:44:02 ~ 17:53:04)
bilmiyordum. teşekkürler. bu arada msü kütüphanesinden bir vatandaş olarak nasıl yararlanabiliriz?

  • lazarus  (30.08.10 18:00:48)
Akademik bir bağlantınız yoksa giremeyebilirsiniz. Bir yerde öğrenciyseniz biraz dil dökmeyle girersiniz sanıyorum. Tabii önce online katalogdan bakın bakalım o dilleri dökmenize değecek bir şeyler var mı.

  • sourlemonade  (30.08.10 18:49:52)