ankarada ne yapayım

beyler 4 haftadır ankaradayım, önce hastamız vardı şimdi de evden işe gidip geliyorum oruçta olunca bir yere çıkamadım diyebilirim, nerelere gideyim ne yapayım, hangi sinema iyidir,
not: öyle otobüsleri falan pek bilmiyorum hangisiyle nereye gidilir gibi. bir de dikimevindeyim, bentler deresi dolmuş durağına da yürürüm.

birincisi o yerin adı bentderesi (ki, kimlerine göre gayet turistiktir), ikinci ankara'da dolmuş durağı denen bir kavram yok. elini nerede kaldırırsan orda durur dolmuşlar. sen iki adım yürüyüp dikimevi durağından ankaraya bin kızılaya git. karanfil sokağı çıkışından çıkıp mithatpaşa caddesine git. yukarı biraz yürüyünce büyülü fener sinemasının yön levhasını görürsün. ankara'daki en keyifli sinemadır bence.

  • s e ff a f  (28.08.10 11:04:43 ~ 11:05:03)
bir de eğer seviyorsan sen de ankaralıların %90ı gibi avmlerde takılabilirsin. gitmesi en kolay olanı ve en büyüğü ankamall. dikimevinden ankaraya bin, kızılayda metroya geç akm durağından sonraki durakta in tam önüne çıkarsın.

  • s e ff a f  (28.08.10 11:06:40)
yürüyüş mesafesinde hacettepe deki eski evleri gez.

  • tathar  (28.08.10 11:29:41)
zaten ilk haftayı hacettepe evlerinin etrafında dolaşarak geçirdim, avm gezmeyi hiç sevmem zaten hafta sonu oldukça kalabalık, tiyatro tavsiyesi de alabilirim. ankamall a gitim bir kaç sefer teşekkürler

@seffaf: bentderesi caddesinde ki dolmuşların kalktığı yeri diyorum galiba ulusun altı oluyor.
  • hoot  (28.08.10 11:46:01 ~ 14:17:27)
avm den sıkıldıysan tunalı da dolaş , oradan kuğulu parkta vakit geçir , hatta ek olarak bilet alabilrsen , hemen oradaki akün sahnesinde veya şinasi sahnesinde tiyatroya da gidebilrsin.
not: tek başına geziyorsan zaten 0-1 yenik başlamışsındır bence olaya vakit geçmez . yanına birini de bul :)

  • onune3012  (28.08.10 12:13:10)
odtü'ye git

  • rebelli00n  (28.08.10 12:48:06)
dt sezonu 1 ekimde açıyor bu yüzden şu aralar varsa özel tiyatroların tek tük oyunları vardır. mybilete bakmakta fayda var.

  • aliscan  (28.08.10 19:03:15)
abi sen baya baya bentderesindesin o zaman. dikimevi değil. dikimevi metrosuna yürümek uzun sürer. sen o duraklardan mamak, abidinpaşa ya da akdere dolmuşlarına bin, dikimevi göbekte inersin. birisi nerde oturuyosun diye sorarsa da dikimevi deme :)

  • s e ff a f  (29.08.10 11:43:25)
@seffaf yok o kadar bent deresinde değilimde yürüyerek giderim sorun olma dedim. herhalde bir çok yere oradan dolmuş kalkıyor gibi.

  • hoot  (30.08.10 07:10:01)