okan üniversitesiyle alakalı

efendim bu üniversitenin güzel sanatlar fakültesi dekanlığı hangi kampüslerindedir allaşkına, bulamıyom sitelerinde falan

bi de burada araştırma görevlisi olmak için başvurmayı düşünüyorum da, var mıdır bi tavsiyesi ya da ya bırak ya o yükün altına girilir mi falan diyeni, ne diyosunuz

altına girdiğiniz biir yük olmaması gerek; sonuç itibari ile 15 gün önceden haber vermeniz durumunda ayrılabilirsiniz. ancak özellikle belirteyim; vakıf üniversitesinde çalışmayı uzun vadeli olarak görmeyin (yani siz işe başlar başlamaz bir devlet üniversitesinde kaddro açılırsa sakın ola başvurmamazlık etmeyin) sadece belli bir süreliğine tecrübe olsun, başka bir yerde kadro açılana kadaar idare edeyim mantığından ötesine geçmeyiniz ki zaten 4-5 ay çalıştıktan sonra dediğim mantığa evrimleşirsiniz:). okanı bilmem ama vakıf ünilerinde ar.gör olmak hele ki vicdan sahibi iseniz çok zordur. zamanında 2 tanesinde çalıştım, sonrasında devlete geçip oh be dedim. etik dışı çok fazla darvanış ile karşılaşırsınız, öğrencileri maalesef şımarıktır, hocalar genel itibari ile rahat edeyim diye vakıfa geçmiştir, bütün işleri size yıkarlar, uğraşmazlar v.b

öncelikle dikkat etmeniz gerekenler; sigortanız tam yatıyor mu? istediğiniz zaman işten ayrılma hakkınız var mı? yüksek lisans veya doktora eğitiminiz için ne kadar izin verecekler? büyük ihtimalle babası sağlam adamların notları değiştirelecek, olabildiğince bu tür talepleri hocalardan bir not kağıdına v.b yazılmasını isteyin elinizde kanıt olsun, ne olur ne olmaz.

aklıma şimdilik gelenler bunlar, başka sorularınız olursa mesaj atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
  • bir zamanlar cocuktum  (17.08.10 10:48:40)
akfırat'ta.

  • tulkas  (17.08.10 11:53:41)