sahurda ne yiyorsunuz ?

sahura kalktığınızda ne gibi yemekler veya kahvaltılıklardan yiyorsunuz ? Olmazsa olmaz dediğiniz neler vardır ?

müslüman değilim ama eski ev arkadaşım sahura kalkarken sofra hazırlamışlığım vardır, ona göre cevap veriyorum.

kaşarlı bazlama veya tost, hoşaf, kahvaltılık tereyağı ya da krem peynir, bal, soslu zeytin. (et ihtiva eden seylerin sindirimi zor oldugu icin yemenizi tavsiye etmem o saatte.)
  • kayranin kedisi  (10.08.10 01:06:59)
anadolu'da eriste yenir genelde, tok tutuyor sanirim. sicak oldugundan cok tuzlu seylerden uzak kalmakta fayda var, tuzlu beyaz peynir ya da tuzlu siyah zeytin gibi.

  • pyro clustic flow  (10.08.10 01:15:31)
menemen. ama icine peynir de atılacak o zaman cok sahane oluyor. bizim evdekiler makarna da yiyior ama ben sevmiyorum cok. ramazanın büyük kısmında da normal kahvaltı edioz işte

  • ayiadam  (10.08.10 01:21:49)
salçalı makarna

  • devils trill  (10.08.10 01:25:08)
yumurta
tam tahilli ekmek
kepekli makarna
bulgur pilavi
ayran, cacik, bol sivi dedi simdi ntv'deki diyetisyen.
  • pyro clustic flow  (10.08.10 01:32:51)
çok sık spor yaptığımdan dolayı ertesi gün yapacağım sporlarda vücudumda daha çok su tutmak için litre litre su içiyorum. su içince doymuş hissediyorum.

  • madyb  (10.08.10 01:34:31)
Kızartma yemeyin de ne yerseniz yeyin. Rüyanızda tatlı su çeşmelerini gezersiniz sonra :)

  • gelbanagorbeniaskinneyledi  (10.08.10 01:44:22)
sakın haa tuzlu şeyler yeme. hele bu sıcaklarda dilin keçeye döner. çorba çok güzel gidiyor...

  • allahim sen beni desarj et  (10.08.10 02:44:59)
Sadece meyve yiyorum. Geçen ramazan denedim 30 gün boyunca her sahur sadece meyve yedim. karpuz/kavun oluyordu her zaman. bazı geceler yanında üzüm/şeftali/armut/muz hangisini bulursak artık... Hem ağır gelmiyordu hem de susatmıyordu...

  • thunder thunder thunder thundercats  (10.08.10 07:25:52)
Hurma mutlaka olsun. Müthiş tok tutma özelliği var. 3 tane at sahurun bitince. Ama kaliteli hurma olsun eminönünden falan al.
Ondan sonracığma süt de iyidir. Tok tutar. Dinç tutar.

  • enkolaykullaniciadi  (10.08.10 10:19:45)
Allah sofranızıın bereketini arttırsın.
Nasipse geceleyin pastırma, kuymak, köy ekmeği ve domates eşliğinde Gerede semalarında sahur edeceğiz.

  • apc  (10.08.10 11:36:10)
oruç tutmamakla beraber:

- anne yanında olunca mis gbi hamur işleri.
- anne yoksa pide getirtilir, mantı neyim yenir.
- yazın nasıl olur bilmem ama tahin helvası insanı deli gibi tok tutan bir hede.
  • tannhauser  (10.08.10 11:37:33)