ibrahim tatlıses'in eski şarkıları

merhaba arakdaşlar,
geçenlerde es kaza dinledim eski bir arapça şarkıyı dinlerken farkettim ki şarkının müziği, ibo'nun "taksi" (amanın yandım taksi, şu bayanlar ne aksi diye uzayıp giden) şarkısı ile birebir aynı. büyük ihtimalle ibo'nun, bir sürü şarkısını alıp yeni sözlerle söylediği sanatçının şarkısıydı. o sanatçının adını bilenlerin mesajlarını bekliyorum.

vakit ayırıp duyuruyu okuyanlara şimdiden teşekkürler :)

@turkuaz
ne yazık ki senin verdiklerinle uzaktan yakından ilgisi yok. bu arada ben o entry'i unutmuştum bilem :) ama bu benim için bir izzeti nefis mücadelesine döndü. artossa artos, değilse himalayalara kadar yolum var :D

  • vito andolini  (08.08.10 19:54:38)
bu şarkıyı, allah allah- hülya albümünde söylemiş. 2. el'cilerde kasedini/ vardıysa cd'sini bulup, göz atabilirsin. bir de 'mega aşk' albümünde de söylemiş olabilir ama ondan pek emin olamadım araştırmalrım sonucunda.

nette türkçe diskografi çok sınırlı. bulsan da söz, besteci kısmı genelde yazmıyor. o nedenle, albüme ulaşmak en kesin çözüm gibi.

bende de benzer 2 tane soru var ama unutmayı tercih ettim. ürdün'de bir dolmuşta radyoda dinlediğim ve nakaratını serdar ortaç'ın yürüttüğü bir şarkı. bir de erkin koray'ın albümünde 'eyvah' şarkısının bestecisi olarak kimin yazdığı. erkin koray yazMIyordur sanırım ama yine de merak ediyorum.
  • pyro clustic flow  (09.08.10 10:47:58)
@pyro clustic flow
lanet olsun unutamıyorum işte. iki yıl önce yazmıştım sözlüğe ama hala aklımdan çıkmadı...

  • vito andolini  (09.08.10 19:35:57)