Beyazeşya fiyatları artışı

Seneye sonbahar ayında beyaz eşya almamız gerekecek. Fakat ben elimde bir miktar para varken şimdiden alsam mı diye düşünmekteyim.

1 Beyazeşya fiyatları 1 senede yaklaşık ne kadar artar (aynı modeller)
2 Yeni modeler çıktıkça bu senenin modelleri indirime mi düşer yoksa?
3 Garantileri çoğunda 2 sene olduğu için bekleyip seneye almak mı en iyisi?
4 Yazın mı daha uygundur fiyatlar (kampanyalar vs. den dolayı) yoksa kışın mı?

Son olarak çamaşır makinesinde bulaşık makinesinde ve buzdolabında ortalama üstü marka / model önerileriniz nelerdir?

3. Ürünlerin garanti süresi kullanımı ile birlikte başlar. Yani siz makineyi aldınız, kutusunda veya aldığınız mağazada beklettiniz. Bağlatmak için ve ilk kullanım için çağıracağınız servis ürünlerinizin garanti belgelerini o gün kaşeler, imzalar ve ürünlerinizin garantisi başlamış olur. Erken almanızın garanti sürelerine bir etkisi olmaz.

  • aklimdan zorum var  (08.08.10 14:07:35)
şimdiden almanın bir avantajı olacağını sanmıyorum. aynı paraya seneye bir sene yeni modelini alırsınız. hem de depolama sıkıntısından kurtulursunuz.

yani parayı bankada tutun, ne bileyim faiz maiz daha iyi bile olur. sonra da ihtiyacınız olduğunda kullanırsınız, nakit-peşin derken indirim bile alabilirsiniz biriktirdiniz parayla taksite girmeden.

aklımdan zorum var'ın yazdığı doğru. özellikle belirtirseniz kullanıma daha sonra başlayacağınızı, garanti de sonradan başlıyor. çeyizlik olduğunu belirtince mesela.
  • burfak  (08.08.10 14:14:43)
Kuzenim iki sene önce evlenirken bütün eşyalarını Siemens'in gri olanlarından seçmişti. Evimizde Arçelik ürünlerini kullanıyoruz. (Bir önceki çamaşır makinemiz Electrolux markaydı ve sessizliği ve yıkama kalitesi bu iki markadan da çok çok üstündü)Karşılaştırdığımda ne çamaşır makinesi bizimkinden daha güzel yıkıyor ne de bulaşık makinesi. Siemens diye daha fazla para ödemeyi anlamsız buluyorum açıkçası.

Ayrıca ürünlerin garanti süreleri genelde 3 senedir. Bazı markalarda artı küçük bir ücret ödeyerek garanti sürelerini 6-7 yıla çıkarabiliyorsunuz.
  • aklimdan zorum var  (08.08.10 14:15:41)
Böyle parça parça yazıyorum aklıma geldikçe kusura kalmazsınız inşallah.

Ürünleri aldığınız bayide bırakmak da bir çözüm. Depolama sıkıntısı yaşamazsınız.
  • aklimdan zorum var  (08.08.10 14:17:48)
Teşekkürler arkadaşlar. Seneye fiyatlar artmaz diyorsunuz yanılmıyorsam. Peki yaz kış ayları konusunda bir bilginiz var mı? Parayı koyup beklemek de bir seçenek ama lazım olup harcayacağımdan korkuyorum aşama kaydetmek istiyorum. Artı 2-3 milyarın 1 senelik faizi 300 lira civarı oluyor. Fiyat artışı olursa pek işe yaramaz ama diğer türlü dediğin gibi fena değil.

  • nihilanth  (08.08.10 15:16:35)