[]

topladığım faturaları sadece kdv için mi düşebiliyorum?

Şahıs şirketinde diyelim ki 100bin TL +KDV fatura kestim. O ay da 10 bin liralık bir masraf yaptım. O 10bin lirayı +KDV kısmından mı düşüyorum. Yoksa 10 bin liranın KDV sini yani 2000 lirasını mı KDV den düşebiliyorum.
 
Kdv'lik kısmı ne kadarsa o kadarını düşebiliyorsun. Mesela restorant fişlerinde genelde % 10'dur. Bazı şeyler de % 1, bazı şeylerde % 20.
Kdv harici kısmı yani ana parayı da gelir vergisi diliminden düşüyorsun.

  • fobfilm  (10.07.24 18:00:54 ~ 18:01:47) 
10 bin liralık harcamanın kdv hariç kısmını 100 bin liradan, kdv'sini ise 100 bin liranın kdv'sinden düşüyorsun.


  • kibritsuyu  (10.07.24 18:53:28) 
çok teşekkür ederim. şu bilgiyi internette bu şekilde yazan bir yer bulamamıştım.


  • administ  (11.07.24 11:13:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.