spor yapma saatlerinizi yazar mısınız?

hatırı sayılır bir sağlık sayfasında sporu akşam 6'dan sonra yapın deniyor? ben niye böyleyim yaa, ne duyarsam, acaba bu mu doğru diyorum. kendi saatimi bulamadım bi türlü...

Hafta içi 6.15-8

Hafta sonu değişken genelde 2-6 arası.

Bence saat o kadar da önemli değil.
  • jelly bear  (09.05.24 10:11:53)
Hocam 14 senedir spor yapıyorum. Herkes her şeyi der. Bilimsel bir kanıt yok arkasında.

Şu hayatta spor konusunda okuyacağım son yer böyle sağlık sayfasi, blogu falandir.

Sporu öğlen 12-2 arasında yapıyorum. Önceden de akşam yapardim. Kendi saatim yok. Buna ek olarak misal çok iyi atlet olup sabahin ilk işi olarak yapanlar da var.

Siz siz olun bu tarz şeyleri on Emir gibi yazan yerlere pek kulak asmayin. Diyet konusunda da böyle.
  • logisticsmanager  (09.05.24 10:12:28)
bir başkasına da sorsanız sabah yapın der, kahvaltıdan sonra yapın der, kahvaltıdan önce yapın der. bunun böyle bir kuralı olamaz. siz kendinize uygun olan zamanda yapın.

  • veritaslibertas  (09.05.24 10:13:49)
Spor işinde iki önemli nokta var sakatlanmamak ve devamlılık. Sakatlık korunması için ne yaptığını bilmen gerekiyor.
Devamlılık için de rutin oluşturmak gerekiyor. Bu da kişisel bir olay tamamen. Aç tok, sabah akşam, tamamen keyfine ve enerjine göre seç gitsin.

Ben İş çıkışı yapardım hep 10 senedir. Öğle arası yapıyorum artık iş yerinde. Dinlenme sürelerimi nabza göre ayarlayıp kisalttim (120-130nabiz/dk) 40 dk yetiyor artık sağlam bir antrenman için.
  • hasmetizm 2046  (09.05.24 10:19:43)
hafta içi 17.30-19.30
hafta sonu 9.30-13.00

  • gabe h coud  (09.05.24 10:35:54)
18.00-19.00 arası yapıyorum haftada üç gün de sırf daha ideal bir saat diye bana uygun olmayan ya da gitmeye üşeneceğim bir saate almam. Bence önemli olan devamlılık sağlanabilecek bir saat olması.

  • nundu  (09.05.24 10:39:51)
Is saatine, yemek saatine gore belirleniyor ya, oyle her saat yapabilme gibi bir luks kimsede yok. Hele ki bir de ofiste calisiyorsa kisi, sabah saatleri zor mesela. Oyle “su saat yapayim daha faydali olsun” biraz luks bu kosturmaca, is guc arasinda

Benim hafta ici 18-20.00, hafta sonu genelde ogle saatleri. Ormana gidiyorsam 11-12.00 gibi, salona veya studyoya gidiyorsam 11-13.00 arasi degisiyor.
  • mor oje  (09.05.24 10:44:16)
Yatmaya yakın yapmıyorum ben. Uyku kalitemi düşürmek istemiyorum. Akşam 8 den sonra adrenalin salgılatacak, fiziksel stress yaratacak şeyler yapmıyorum. Ama onun dışında ne zaman müsaitsem.

  • zimbirik  (09.05.24 11:02:53)
genelde isten sonra 17:30-19:00 arasi.

  • bohr atom modeli  (09.05.24 11:04:38)
Çalıştığım yerde spor salonu var ogle arasında gidiyorum(11.30-13.00) akşam eve gittiğimde görev tamam olduğu icin de rahat oluyorum

  • sanguine mcqaer  (09.05.24 11:36:39)
Cok gec yapinca uyku kaciyo diye biliyorum

  • lapaz  (09.05.24 14:33:22)
14 yaşımdan beri sporun değişik dallarında bilfiil spor yapmış, spor eğitimi almış, yöneticilik yapmış biri olarak, hayatım boyu değişik zamanlarda günün her saatinde spor yaptım ve yaptırdım.

Yemekten önce ve yemekten sonra, bir de yatma saati yakınlarında yapılan sporda sıkıntılar oluyor.

Sabahın körü ve aç karna yapılanda bazı bünyeler sıkıntı yaşıyor.

Onun dışında asla bir problem yok.
  • Mirket  (09.05.24 14:53:35)
Tam oturtamasam da yeni yeni başladığımdan hedefim:

haftaiçi sabah 6-7.30

Haftasonu 10-12 yapacağım.

En azından sabah yapılan sporun bana daha iyi geldiğini biliyorum. Şimdi ki beslenme rutinime daha uyumlu.
  • Lubb  (09.05.24 14:54:16)
Cumartesi, Pazar koşuyorum.

Sabah 7 - 10 arası - evet Pazar sabah 7' de koşmaya başlıyorum, şehir o kadar sessiz ve sakin ki -.
  • kumandanim  (09.05.24 16:50:51)
Hic kimse soylememis ben soyliyeyim bari ;

Spor salonu ne zaman boş ise o saatlerde yaparim
  • Zetnikov  (09.05.24 22:54:22)