Termal macun kolonya ile temizlenir mi

Anakart değiştireceğim. İşlemcinin ayaklarına kolonya döküp diş fırçasıyla ovalasam mı merak ediyorum. Bilgisayarımda bir arıza var ve işlemci ya da ram kaynaklı olabilir.

termal macun isopropil alkol ile temizlenir,kolonya etil alkoldur. el dezenfektanları isopropil alkol içerir.

  • akiskan  (29.04.24 19:56:43)
İşlemcinin ayaklarına(kastettiginiz pinleri ise) kesinlikle dokunmayın. Hem hassas narin bir bölge hem de herhangi bir zararda geri dönüşü çok zor.

İşlemcinin üstündeki termal macun kalintisini aseton damlatilmis peçete vs ile silebilirsiniz. Anakart üzerindeyken silin yalnız, dışarı çıkarıp pinleri destek ayağı vs gibi olmasın :)

İşlemci pinleri, ram lerin uçları bu bölgeler zaten dışarıyla mümkün olduğunca az temas eden ve etmemesi gereken yerler. Bunları çıkarıp dışarıda bir süre saklayacaksaniz bir peçete ye sarip kapali güvenli bir yere koyun.
  • makbur  (29.04.24 21:49:33)
kolonya saf alkol değildir tortu bırakır elektronik temizliğinde kullanılmaz işlemciye hiç sürülmez ipa edinin bir yerden öyle dalın muhakkak.

  • hedep  (29.04.24 22:32:00)