maket hobi işleri hk.

maket yapmaya heveslendim. güzel bir tarihi şatonun siparişini verdim dışı taştan olacak vs siparişim geldi. malzemeler de tam ama kılavuzu ispanyolca, ingilizce kılavuzu da yok, ben bunu ilk defa yapacağım bu işin gurusu , kurdu değilim ki?
yapanlar nasıl yapılır nereye izleyeyim okuyayayım.

Google translatee müracaat et.
Zevkli oluyorsa detayları paylaş, biz de girelim olaya.
Maket kartonu ve maket bıçağı dışında hiçbir malzemenin satılmadığı dönemde işe bulaşmışlığım, ağaç yapmak için dağ tepe yosun aramışlığım var.

Maket deyince şu geldi aklıma
twitter.com
  • Mirket  (23.04.24 19:14:23 ~ 25.04.24 11:09:48)
Ben yıllardır araba maketi yaparım kendi tecrübelerim şu yönde;
-Maket işi sabır ister aceleye gelmez, sabırsızlandığınız an bırakın deforme olmasın.
-Kimsenin ellemeyecegi, ayak altında olmayan bi alanda yapın, iki gün sonra toplamaniz gerekmesin,
- Altına hobi mukavvasi oluyor üzerinde ölçüler yazan ondan edinin, genelde yesil renkli.

- Klavuzu basyan sona çözün sonra başlayın.

-Mr.hobby'nin oje gibi şişesi olan fırçalı yapıştırıcıları var ondan edinin, kullanımı kolay olur.
-Decal'leri yapıştırdıktan sonra üzerinden cila gibi kullandığınız yine Mr.hobby'nin ürünü mevcut yoksa decaller bir sure sonra düşer.
-Kulak pamuğu edinin taşan boyayı silmek için kullanırsınız.

Şimdilik bunlar aklıma geldi.
  • mirty  (23.04.24 23:39:20)
Google translate kamera açıp taratarak fotoğraftan çeviri yapan kısmıyla her sayfasını çevir.

  • kaptan maydanoz  (24.04.24 00:53:09)
nereden aldınız? ben de bakayım. hiçbir şey yaptığım yok ...

  • alicandan  (24.04.24 16:25:42)
telefonda google translate programında kamerayı açıp resimden çeviri yapıyor, yazmana gerek kalmıyor.

  • alicandan  (24.04.24 16:26:45)