McKinsey forward

Bu programa başvuru yaptım ama içeriği nasıldır, eğitimleri cidden faydalı mıdır? Daha önce bu programı bitiren ya da deneyimleyen var mı?evet eğitim gelişme vs çok güzel şeyler ama eğitimleri tamamlamak için kendimi zorluyorum mental olarak. Bi yanım çok yoruldu bu işlerden dolayı çünkü. Boşbeleş ise içeriği hiç bakmayayım diyorum.

genellikle asya grubu girecek. hepsi kapak peşinde. dilleri anlaşılmıyor.

bir proje ve dönem ödevi ile bitiyor. case study çözüyorsunuz. belli bir proje süresi var. herkes aynı ödevi yüklüyor. fikirleri yazıyor. bitiminde eğitinle birlikte tabi, sertifika alıyorsunuz. hepsi bu.

şahsen ben hiçbir faydasını görmedim. mckinsey den bir tane sertifikam vardı bir tane daha oldu ama ne işe yaradı? asyada bağlantısı kötü, 3-5 çocuklu mikrofonu açık bırakıp ödevi önemsemeyi geçtim konuyla ilgili fikir belirtemeyen ‘alumni’ grubuydu. bence elemeyle çok uğraşmıyorlar diye anladım program bitince.

biz 2-3 kişi cidden kafa koyup, projeyi yürütmüştük. bir hindistanlı çocuk ve bir avrupalı kız vardı benim grubumda kafayı biz koyduk ama sertifikatı bence herkes aldı.
  • baldan kaymak  (18.04.24 00:04:11)