Evliyken eski sevgilimle evlenseydim çok başka olurdu dediğiniz oluyor mu?

Eşime evlendiğinizden bu yana bir davranışı veya sözüyle saygısızlık yaptığını söylediğim zaman saygısızlık yapmadım bu saygısızlık değildir diyor. Sabah bir işim dolayısıyla tatil günü haber verip çıkıyorum. Öğlen 1’de eve dönüyorum. Geç kaldın diye sitem ediyor. Birşekilde Huzursuzluk çıkıyor.

Karakter uyumsuzluğu ve kesinlikle frekans anlamında bir uyuşmazlığımız var.

Nişanlılık zamanı ailesinin özelliklerde babasının isteklerini üzerime gelerek, uzun uzun telefonda konuşarak bana yaptırmaya çalışıyordu. İlk defa boyun ağrılarım o dönemde başladı. Muhtemelen stres kaynaklıydı. Sinirle göz devirme vb psikolojik şiddete varan hareketleri oluyordu. Çok sert şekilde uyardım. Fakat az bir değişimi oldu.

Belki Ayıp belki üzücü ama şu sıralar son sevgilim çok aklıma gelmeye başladı. Aramızda müthiş bir ten uyumu iletişim ve muhabbet vardı. Aile meseleleri dolayısıyla evlilik yoluna giremedik. Acaba evlense idik aşk dönemi canım cicim dönemleri geçince bu şekilde kavga gürültümüz uyumsuzluğumuz başlar mıydı olur muydu çok merak ediyorum. Gerek İçimi dökmek gerek evliliğinde benim gibi başka bunalanlar, frekans uyumu hissedemeyen var mı sormak istedim.

Hayat kötü hissettiğin bir evlilikte ısrarcı olmak için çok kısa. Evlilik terapisti deneyin olmuyorsa hiç sabretmeye çalışma. Gerçekten kötü evlilik insana zulüm bence.

Ayrıca benim de sık sık aklıma geliyor o sebeple başlık dikkatimi çekti. Bunu eşimle hiç söylemedim. Ama bazen bir durum oluyor ve bu olayı önceki sevgililerimle yaşasam ne tepki verirlerdi diye kıyaslıyorum her seferinde bin kere şükrediyorum eşimle evlendiğime. Allahım hangi sevabımın karşılığı beni o eski sevgililerden ayırıp bu adama verdin diyorum.
Özür dilerim bunu kötü hissettirmek için söylemedim sadece belki kötü bir evlilik yerine iyi hissettiğin bir evlilikte düşüncelerin böyle olabilirdi diye söylüyorum. Umarım mutlu olursun.
  • kaptan maydanoz  (11.04.24 21:46:34)
"Eski sevgilimle evlenseydim boşanmakla uğraşıyor olurdum" dediğim çok oldu.

  • prole  (11.04.24 22:02:18)
Dsdfhg genel anlamda olmuyor da bazen çileden çıktığım zamanlar olay bazlı insanın aklına şey geliyor.

"ya burada 2. sevgilim olsa sorun yaşamazdım",
"bunu 3. sevgilim olsa sorun etmezdi"
"x olsa şuan başka şeyi konuşuyor olurduk"

gibi ister istemez içimde hala ufak kıyaslar yaşıyorum.

ama genel olarak baktığımda zaten onlar daha iyi olsaydı eski olmazlardı dönmeye çalışırdım.

genel itibari ile eşimin iyi yönleri kötü yönlerinden fazla veya şöyle söyleyeyim benim idare edemediğim şeyler çok az. büyük oranda ya zaten hoşuma gidiyor ya da idare edebiliyorum.

bence ona da sorsanız benim için aynı şeyleri diyecektir.

öyle birbirimizin ruh eşi olduğumuzu falan düşünmüyorum elbet farklılıklar oluyor ama tamamladığımızı düşünüyorum.

sizdeki gibi genel bir düşünce yok bende, öyle düşünüyorsanız üzücü, eğer geçici bir şey ise veya eskisinin etkisi henüz bitmediyse göz ardı edilebilir ama ciddi ciddi öyle düşünüyorsanız sürdürmenin çok bir anlamı yok bence.
  • ananiyimioguz  (11.04.24 22:04:58 ~ 22:07:17)
boyle karsilastirmalara ben girmiyorum, elimdekiyle mutlu olmaya calisiyorum.
mukemmeli aramak mutsuzluk getirir.
halamin biyiklari olsaydi amcam olurdu, geciniz..
  • cooperr  (12.04.24 02:21:06)
sonuçta eski sevgili ile evlilik yoluna girilmemiş, ailelerin iç yüzü görülmemiş. O yüzden objektif bir kıyas olmaz diye düşünüyorum. Zaten bu ihtimaller üzerinde durulduğu sürece var olan ilişki daha da tehlikeye giriyor. Ailelerin dahil olduğu bu evlilik sürecinde yolları ayırmak sancılı evet ancak mutsuz bir evlilik için haya çok kısa

  • kondansator  (12.04.24 12:11:15)
evli değilim. ama diyorum.

bekarlığımdan daha büyük uyandırıyor.

kıyas hep vardı bende de ve hep olacak. özlem duyuyorum.

şahsen o sarışının peşinden daha çok koşmalı ve onu eş seçmeliydim. sonra icardi girdi tabi hayatımıza, şampiyonluk şarkısı düşmesin dillerden! :)
  • baldan kaymak  (13.04.24 00:13:58)