[]

Uygulama Geliştirme

Şu an Google Sheets üzerinde kendi oluşturduğum bir kişisel muhasebe tablosu var.
Geçtiğimiz günlerde bunu uygulamaya dönüştürsem nasıl olur diye düşündüm ve aklıma web tabanlı veya masaüstü uygulama hangisi mantıklı olur sorusu geldi.

Sizce artıları eksileri nelerdir?

 
tabloları SQL db'ye taşıyıp, bunları arayüz üzerinden web tabanlı bir uygulamaya çevirirseniz ödeyeceğiniz tek şey verilerin ve sitenin tutulduğu server masrafı olacaktır. elinizdeki muhasebe tablosu ne kadar büyük bilmiyorum ama microsoft powerapps üzerinden de bir uygulama geliştirip, kullanabilirsiniz. uygulamayı geliştirip backend'de servis yazabilirseniz raporlama yaptırabilirsiniz. olasılık çok.


  • false pretension  (06.04.24 18:43:01) 
Ön muhasebe yazılımlarının çoğu bulut tabanlı sistemlere geçiyorlar. Her yerden ulaşılabilirlik önemli. Web tabanlı olsun derim ben


  • etna  (06.04.24 20:08:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.