İNTERNET ALTYAPISI GETİRME

Merhaba,yeni bir eve taşındım sıfır bina 4 bloklu 240 daire 1 blok henüz bitmedi diğerleri de oturuma hazır.Sokaklar da mevcut olarak Superonline ve Türk Telekom fiber altyapıları var .Logar kapaklarından biliyorum ve civarlar da telekom fiber yaygın,sitenin giriş kapısının önünü de telekom rögar kapağını koymuş sadece bina içine fiber kablo ve kutu koyulacak ama gel gör ki nereden başvuru yaptıysam(twitter,btk,cimer) türk telekoma henüz bir işlem yaptıramadım farkındayız ve ne zaman geleceğini bilmiyoruz diyorlar ,superonline ise başlar da yakın zamanda aktif olacak dedi ama şuan yol kazısı gerekli ve belediyeden izin gerektiğiniden zaman veremiyoruz diyor bu süreç nasıl hızlanır? internet nasıl gelir

yine uğraşın ama bir an önce superbox gibi havadan çözüm de bulun.(biraz pahalı ama Turkcell 4g ile internet sağlıyor) Kuzenim böyle bir binaya bir küsur yıl bağlatamadı taşındı. İnternet bağlı olmayan veya mobil hat çekmeyen yerden ev kiralamak sıkıntı ne yazık ki.

  • nhk ni youkosu  (05.04.24 21:14:43)
site yönetimi&müteahhit telekom bölge müdürlüğüne gidip toplu dilekçe versin.
Telekom tarafı yatırım için fizibilite çalışması yapar roi süresi uygun olursa işleme alırlar, olmazsa altyapı maliyetini yönetim olarak karşılarız derseniz işler hızlanabilir.

Alternatif olarak telekom bölge müdürlüğüne gidip magnet cihazı için başvuru yapmayı da deneyebilirsiniz.
  • sealth  (05.04.24 21:53:18)
btk'nın birinci ayda aldığı karar ile bakır hat kullanan mevcut abonelerin fibere dönüştürülmesi telekoma bildirildi. ardından telekomun çeşitli bölgelerdeki altyapı taşeronlarının dolan ihale süreleri sebebiyle çok fazla iş birikmesi oldu. şu anda bu oluşan iş fazlalığını azaltmaya çalışıyorlar. bu sebeple bekleyen çok fazla kişi var

sizin yapabileceğiniz en iyi hareket ise site yönetiminden veya bina yönetiminden (artık hangisi varsa hızlı hareket edebiliyorsa) abonelik isteyen herkesin imzalarının toplanarak bölgenize hizmet veren telekom müdürlüğüne bırakılması olur.
  • bravoteam  (06.04.24 11:45:45)