Arka koltukta kemer aliskanligi

Neden yok ya da kemersiz yolculuk arka koltukta yasak değil mi

Bu arada biz bugün bir kaza atlattik bariyerlere vurmamak için sağa sola kırdık
Otobanda iki bariyer arası gidip geldik

Vursaydik arkadan sağlam çıkamazdik
Lütfen kemerlerknizi baglayin

Kesinlikle olması lazım ama daha o bilince gelmedik araç kullanırken kemer takılması bile yeni yaygınlaştı eskiden kimse takmazdı Türkiye'deyken yerlere çöp atılması, sigara kullanımı, yerli yersiz korna çalınması, dinlediği müziği son ses açıp başkalarına zorla dinletme, bağıra çağıra konuşulması,küfürlü konuşma, sınırsızlıkların özgürlük gibi sunulması gibi şeyler beni çok rahatsız ediyor.

  • doharkoman  (30.03.24 17:46:12)
Arka koltuklar için kemer takma zorunluluğu yok. Ön koltuklar için var.

Ayrıca yasak olmasına rağmen, kemer takmayınca arabalar ötmese kemer takma oranı epey azalı ön koltukta da. Ki sahte kemer tokası satılıyor bir çok yerde.

46,50 liraymış

www.caliskanotoaydin.com
  • Mirket  (30.03.24 17:58:24 ~ 18:00:54)
  • grimavi  (30.03.24 18:13:50)
Kendi arabam yok da bindiğim taksilerde mesela taksicilerin, hadi popomdan oran sallayayım, %78'i @mirket'in linki paylaştığı sahte toka takıyor. Ben kemer takmak için hamle yapınca da öf pöf yapıp sahte tokayı çıkarıyorlar. Kendileri de kemer takmıyor aynı oranda gözlemlediğim kadarıyla. Ki bu insanlar gün içinde kaç saat direksiyondalar yani.

  • nundu  (30.03.24 18:33:32)
hem ön camdan hem yanlardan fırlama ihtimali olduğu için zorunluluk ön koltukta var sadece. arka koltukta tam ortada oturmuyorsan önden fırlama ihtimalin yok ama orada normalde yolcu yeri değil zaten çoğu arabada. kaza durumunda kemerin de sıkıntı çıkarma durumu oluyor bu arada sıkışmalara, kırılmalara sebebiyet verme ihtimali var ancak önde giderken camdan fırlamanın yaratacağı sıkıntıya göre çok daha göz ardı edilebilir olduğu için bu ihtimaller takılması zorunlu.

  • semaforo de medianoche  (30.03.24 18:47:38)
Her zaman takarım hiç ihmal etmem. Benim arabamda da takmayan insan arkaya oturamaz. İnatlaşırsa arabadan indiririm. Bunu yaptığım arkadaşlar oldu. Durdurdum arabayı ya in ya kemer tak dedim.

Çünkü bir tanıdığım aşırı ufak ve kimsenin burnu bile kanamadığı kazada annesini kaybetti sırf arka koltukta kemersiz oturuyor diye. Vicdan azabı çekiyordu inanılmaz.
  • yenibirgüzelnick  (31.03.24 08:51:30)