Yanında bir şey olmadan içilebilecek şaraplar?

Pek şarap kültürüm olmadığı için sormak istedim, şarabın arkasında yazan “şunun yanında iyi gider, kırmızı etle mükemmel uyumludur” gibi yönergeler o şarabın direkt yemeğin yanında tüketilmesi için mi ekstra hazırlandığını gösterir yoksa basit bir tavsiyeden mi ibarettir? Yani her türlü şarap yemeksiz çerezsiz de içilmez mi

Ve bir de yemekle değil de yemek sonrası ve yanında aparat filan olmadan rahatça içilebilecek bildiginiz şarap önerilerinizi alabilirim 1000 TL altı mümkünse

tavsiye onlar yemeksiz içilmeyen şarap diye bişey yok

  • nahtoderfahrung  (29.03.24 22:10:16)
cabernet sauvignon
merlot

vb. gibi üzüm çeşidi veya yapım tekniğini (yüzde yüz bilmiyorum) anlatan ibareler var. Ben bu ikisini genelde sevdiğim için aklımda. Biraz içip şunu sevdim bunu sevmedim demen lazım, zevkler renkler...
  • nhk ni youkosu  (29.03.24 22:40:57)
Şarabın yanında bir şey yenmelidir diye bir şey yok.
Fransa'dan bildiriyorum.

Malesef Türkiye'de pek öneremem bilmediğim için :/
  • logisticsmanager  (29.03.24 22:42:27)
Her şeyi yemeksiz içebilirsiniz. Ama yemeksiz içilecekse benim tercihim beyaz ya da rose çeşitleri oluyor.

  • synesthesia  (30.03.24 01:33:12)
www.jacques.de

tatlilarin yanina öneriliyor ama bence yaninda bir sey yemeden de keyifle icilebilecek bir sarap.
  • chihirovekohaku  (30.03.24 02:37:08)
Onlar tavsiye olarak yaziliyor denildigi gibi, sade de icebilirsiniz. Vivino uygulamasini indirip sarabin fotosunu cekerek kullanici yorum ve puanlamasina bakarak fikir sahibi olabilirsiniz, genel olarak 3.7 ve uzeri puana sahip saraplarin tek basina icilebilir oldugunu ben goruyorum. F/p olarak gurcu ve romanya saraplari (yasadigim yerdeki cagdas marketlerde bulunabiliyor) daha uygun olur belirttiginiz aralikta. Veya buzbag rezervleri, egeo,kavaklidere premium urunleri uygun olabilir.

  • gibicibicis  (30.03.24 10:08:20)
Ben kavaklıdere selection kırmızı'ya hastayım, yanında hiçbir şey olmadan içilir. Fiyatı limitlerinizin altında

  • kimlanbu  (30.03.24 15:19:44)