Kadıköyde eski binada oturur muydunuz?

Bildiğiniz gibi Kadıköy, yeldeğirmeni vs hep eski yapılar.

Bekar, yalnız yaşayan bir adam olduğunuzu düşünün. Sorumlu olduğunuz kişi vs bir derdiniz yok.

Kadıköyde oturur muydunuz? Yeldeğirmeni, bahariye, rasimpaşa, hasanpaşa vs bölgeleri için soruyorum.

Evetse de hayırsa da, neden?

Evet otururdum, oturdum da. Çok keyifliydi.
Başka birisine "eski binada otur" demekten korkarım çünkü depremde başına bir şey gelirse kendimi sorumlu hissederdim.
Tek başıma olsam yine otururdum. Ama eşimle, çocuğumla oturmak için tercih etmem.

Hayata yakın olmak güzel hissettiriyor bana. Barlar, kafeler, tiyatrolar, moda sahili, vapur, bisiklete binmek, terzi, kasap, turşucu... saymakla bitiremeyeceğim kadar güzel şey var Kadıköy'de.
Mümkünse sarhoşların gece pek gezmediği sokaklardan birini tercih etmeye çalışın ki gece uykunuz bölünmesin.
  • michael_knight  (19.03.24 13:57:58 ~ 13:58:08)
Hayır, Kadıköy yaşanacak bir yer değil ve İstanbul deprem için uzatmaları oymayam bir il Kadıköy deki o eski binaların çoğu çürük hatta kolonları çatlak göz göre göre bu riske girmek istemezdim.

  • doharkoman  (19.03.24 16:05:17)
evin problemine göre değişir hali hazırda 30larında eski evlerde yaşıyorum ama içi tertemiz, rutubet, böcek, koku vb sorunlar yok. eski iş hanında oturan arkadaşlarım da var düz evden daha konforlu hele akşam kimsecikler kalmıyor istediğin gibi gürültü yapabilirsin. yani bulduğunuz şeye göre değişir. biraz içlerde olup bütün cadde tozu gürültüsü çekmemem de önemli ^^

  • ala09  (19.03.24 16:18:53)
oturuyorum. %90 michael_knight+1

  • tepedeki psychedelic adam  (19.03.24 22:40:55)
Otururdum.
Yeni binaların deprem dayanıklılığı konusunda endişeleri olan biriyim.
Depren sonrası arama kurtarma, lojistik destek ve can ve mal güvenliği konularında da endişeleri olan biriyim.
Yani her durumda Yaradana sığınmış durumdayız.
Eski bina, yeni bina, fark yapmaz benim için.
  • Mirket  (19.03.24 22:54:17)