Annemin Tedavisi Hakkında // Akciğer Kanseri

Arkadaşlar merhabalar.

Sizden ciddi manada fikre ihtiyacım var. Kendisi Ekim başında standart bir check-up sonrasında bu teşhisi aldı. 2. evre ve 3. evre arasında bir yerde herhangi bir metastazik durumu olmadan kemoterapi sürecine yönlendirildi. Kasım ve Ocak arasında kemoterapi aldı (5 seans) Kemoterapiden sonra yine pet çekildi ve İzmir Çiğli Onkoloji bölümündeki hocalarımız ameliyat olabileceğini söylediler.

Annem teşhisini Medical Park'ta çok değerli Yeşim Hoca'mızdan almıştı. Daha sonrasında Benan Hoca ve Altuğ Hoca'da (İstanbul Onkoloji Hastanesi) bronoskopi ve ilk teşhis süreçlerini yönetmişti. Kendisi İzmir'de olduğu için tedavisine orada devam edildi ve çıkan sonucu hocalarımızla paylaştık. Daha sonrasında ameliyat sürecinin çok değerli bir hocamız olan (kendisi Pendik Devlet ve Süreyyapaşa Göğüs'te hoca) Bedrettin Hoca tarafından yapılmasına karar verdiler. Ancak bu hastanelerdeki kurullar annemin kemoterapiye devam etmesini ve ameliyat kararlarının yüzde yüz hatalı olduğunu söyleyip İzmir'deki hocalarla ufak da olsa tartışma yaşadılar.

Özeten; Maltepe-Küçükyalı tarafında oturuyoruz. 2 doktorla daha görüşeceğiz. Ancak Anadolu Yakasında özellikle bu konuda güvendiğiniz doktor (özel hastane de olabilir) varsa ve benzer süreç yaşadıysanız yönlendirmelerinizi ve fikirlerinizi rica ederim.

Sağlıklı günler dilerim.

Cok gecmis olsun, amerikan hastanesi nil molinas mandel ve maslak acibadem gokhan demir tr deki en iyi onkologlardandir. Ikisinden birden ya da birinden de gorus alin derim.

  • oscar  (18.03.24 18:12:21)
Merhaba, cok gecmis olsun. Ben size Taflan Salepci ismini onerecegim, nedenlerini de ozelden mesaj olarak atiyorum simdi.

  • lamartin  (18.03.24 18:58:52)
Ben de amerikan hastanesini önermeye gelmiştim. Onkoloji bölümü gerçekten iyidir.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (18.03.24 19:55:46)
geçen hafta arkadaşım yedikule göğüs hastanesinde ameliyat oldu , tek akciğeri alındı ve kanserli bölge temizlendi . akciğer kanseri teşhisi koyulunca bu hastaneyi önerdiler .bir bakın isterseniz .
umarım anneniz de en kısa zamanda iyileşir .

  • devilone  (19.03.24 11:41:24)
Anadolu Hastanesi John Hopkins.
Karşıda Ataşehir tarafında diye hatırlıyorum, bir bakın,araştırın derim.

  • kumandanim  (19.03.24 14:11:01)