[]

Korkan sokak kedilerine nasıl yaklaşmalı?

İki aydır neredeyse her gün besliyorum bu üç kardeşi, daha 5-6 aylıklar. Annelerini sokakta duran küçücük kediden rahatsız olan mahalleli uzak bir yere götürüp bırakmış.

Kardeşler beni elimde mamayla görünce yanıma gelip sürtünüyorlar. Mamayı döküyorum, mamadan korkup kaçıyorlar. Elimi uzatıyorum, yine aynısı. Ben uzaklaşınca gelip yiyorlar ancak. E salak çocuklar, en başta niye gelip sürtünüyorsunuz korkuyorsanız? Başka zamanlarda elimde poşet görünce de iki üç sokak peşime takılıyorlar mama kapabilmek umuduyla.

Ben bu bebeklere nasıl yaklaşabilirim? Hayvanlardan pek anlamıyorum, davranışları hakkında bilgim de yok. Mahalledeki varlıklar yavruları da istemiyor, alıp uzakta bir yere atacaklar diye korkuyorum. Çok minikler, çevreyi de bilmezler. Geçici yuva olmak isteyen bir dostum var, insanlardan o kadar korkuyorlar ki böyle bir şeye cesaret edemiyorum. Ne yapmalı bunları insana alıştırmak için?

 
Bence insanlara alışmasınlar. İnsan görünce kaçsınlar istiyorum. Şeref yoksunu birine denk gelmesinler.


  • rock n roll  (14.03.24 21:07:19) 
İnsana alışmasınlar.

Yemek vermek filan güzel, ama ufak bir tekme ile kaburgaları kırılan, beli kırılan çok kedi gördüm malesef. Belki 30'dan fazla ve bu sadece benim izlediğim, farkettiğim hayvanlar. Veterinerde tedavi olsalar bile bir kısmı sakat kaldı malesef.

Ben sokak hayvanlarına yemek bırakırken bile onları kovalayıp, yemeği bırakıyorum. Arkamı döner dönmez yemeğe atlıyorlar. Ama mümkün olduğunca insandan uzak duruyorlar.

Zaten size de yaklaşmadıklarına göre, başka birisi canlarını yakmıştır muhtemelen ve bu yüzden size de henüz güvenmiyorlardır.
  • alfired  (15.03.24 00:00:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.