Yolda yürürken hakarete uğradım

Yolda bomboş yürürken bir araç yanımdan geçiyordu
Hareket çekti ve küfür etti
Aracın fotoğrafını çektim

Şikayet etsem nereye edeyim, bir sonuç alır mıyım

küfür ve hakareti kayda almadıysanız bir sonuç alamazsınız, başınıza daha büyük iş alırsınız.

  • mustafakesekci  (08.03.24 14:52:37)
Sadece aracın fotosunu çektim arkadan
Bir de yanımda tanıklarım arkadaşlarım var.

  • love and trust  (08.03.24 14:56:24)
Küfür ve hakaret ani geliştiği için kayda alamadım

  • love and trust  (08.03.24 14:56:39)
ben de küçük çocuğum, 9 10 yaşlarında; sabah ekmek almaya gittim fırına, ramazandı.
eve dönerken de ekmeğin kenarından kopardım yiyorum neşeli keyifli, ekmek de sıcak.
yanımdan aniden geçen bir araba, camdan kafasını çıkarmış bir adam, bağırdı:
-BOĞAZINDA KALSIN.

çehresi hala aklımda, aradan geçmiş 23 sene. bu da böyle bir anımdır.

geçmiş olmasını dilerim, legal yollarla bir sonuç almak imkansız gibi duruyor.
  • matnokta  (08.03.24 15:36:26)
mobese?

  • groovettyn  (08.03.24 16:41:37)
Sahidin olsa ne degisecek ki ? Adam en fazla "trafikteydim sövdüm" der geçer, sana ettigini asla ispatlayamazsin.

  • Yourcousinmarvinberry  (08.03.24 16:49:20)
sonuç alamazsınız, uğraştığınız ile kalırsınız.
tanıdık fahri trafik müfettişi varsa uygun bir ceza yazdırabilirsiniz.
onun dışında(yetki sahibi tanıdık yoksa); karakol, savcılık, mahkeme bir sonuç alamazsınız.
nereden mi biliyorum:
aracıma saldırdılar, hasar verdiler; o karakol bu savcılık senin günlerce dolaştım. aylar sonra adamı bulmuşlar, ara bulucuya yönlendirdiler. uzlaşmadık, ara bulucu avukata gittim. Dedim "ne olacak cezasını çekecek mi?". "Hiç bir şey çıkmaz" dedi, elindeki ağır yaralamalı, sakat bırakmalı dosyalardan örnekler verdi. "Canına zarar gelmemiş, şükret" dedi.
işte hukukun üstünlüğü.
  • late viper  (09.03.24 05:04:40)
cumhurıyet savcılıgıne suc duyurusund bulunun. Kanıt oup olmadıgnı bılmeyecegı ıcın bir ihtimal yaptııg eylemi kabul edebilirim ve acıklama yapabilir. kabul ettigi anda zaten suclu sayıalcak o an kayda alınıp alınmadıgını bılmedınden ootmatik olarak itiraf edebilir. kesinlikle sansınızı deneın en azından ıfadeye cahıralacak itoglu it

  • Aşk Adamı  (09.03.24 05:21:11)