Bu burun için estetik gerekli mi sizce?

Gün içinde o kadar çok kişi ''çok kötü görünüyor, yaptır artık şunu'' diyor ki, bir de size sorayım dedim. Alalım yorumları.
Fotoğrafların alt kenarındaki kıl taneleri aslında saç bu arada, başka bir şey değil. :)

ibb.co

Gereksiz

  • reactionic  (04.03.24 23:47:08)
Burunda bişi yok normal burun işte acayip bir büyüklük veya yamukluk olsa anlayacağım da biraz çevreni sorgulama vakti gibi geldi

  • olaylar olaylar  (04.03.24 23:47:11)
İlk fotoğrafa bakınca yaptır derim, ikincisinde sen bilirsin. "ÇOK KÖTÜ GÖRÜNÜYOR, YAPTIR ARTIK ŞUNU" denecek gibi gözükmüyor onda. Hatta biraz da yüze bağlı. Yüzünde tuhaf durmuyorsa gerek yok. Aksi halde istiyorsan yaptır.

  • nawar  (04.03.24 23:54:22 ~ 23:56:28)
Fazla yuvarlak, arkadaşlarına katılıyorum.

  • Bruce  (04.03.24 23:54:43)
bu burunda bir sikinti yok yaw..

  • cooperr  (04.03.24 23:56:31)
Yok yahu, ne burunlar gordum, sahipleri ozguven patlamasi yasiyor :)) bu burunda hicbir sey yok.

  • mor oje  (04.03.24 23:58:59)
İmkanın varsa yaptır ama çok da şart değil.

  • Mirket  (05.03.24 00:03:49)
Ucu sivri olursa daha iyi görünür. Yaptırabilirsin. Çevreni değiştir bir de.

  • dissendium  (05.03.24 00:04:55)
bence çevreni değiştir.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (05.03.24 00:07:14)
gayet güzel, dokunmayın

  • duyurukullanıcısı  (05.03.24 00:44:55)
Kimseyi dinlemeyin kendiniz olun dirayet gösterin, başkalarını beğendirmek başkalarının onayını almak için yaşamayın umarım fikriniz değişmez.

  • doharkoman  (05.03.24 01:12:19)
herhangi biri ne kadar yakın olursa olsun sizce "kötü görünüyor, burnunu yaptır" diyorsa o insanla ilişiğinizi kesin.

  • wild honey suckle  (05.03.24 08:33:09)
bence kemerli, yamuk, hatta kırık burunlar için bile nefes almada falan sorun yoksa "gerekli" değil.
önemli olan sizin isteyip istememeniz.

çevrenizde nasıl insanlar var bilemiyorum da, böyle saçma sapan yorum yapılmaz.
ayrıca "kötü" de olsa, kötü bir burunla da yaşanabilir.

bizim lisede bir kız vardı.
çok gür kıvırcık saçları olan, kendine dönüp baktıran bir kızdı.
burnu aşırı kemerli ve kocamandı, yani bakınca "burun" olarak bayağı kötüydü ama inanılmaz hoş bir kızdı.
o burnu yaptırsa, o kadar güzel bir kız olmazdı mesela, bütün havası giderdi.
yani "kötü burun" nedir?
bu tek başına değerlendirilmemeli.
karakteristikse ve size yakışıyorsa, yaptırmayın.
öyle değilse bile yaptırmak istemeyebilirsiniz ayrıca.

burun yaptırmak yüzü tamamen değiştiren ve maalesef aşırı iyi yapılmadıkça da insanı yapaylaştıran bir şey.
o yüzden çok önemli bir karar, "ay burnum kötü, bir yaptırayım" gibi bir şey olmamalı.
  • blatta hiberna  (05.03.24 08:42:28)
Cevrene yol verme zamanin gelmis

  • Zetnikov  (05.03.24 12:48:06)
Sadece buruna bakınca hayır bence. Ama yüzü bütün olarak değerlendirmek gerekir, mesela alt çene küçük ve geridedir burun da yuvarlak olunca orantısız görünüyordur.

Bence insanların yaptır artık şunu diyeceği kadar sorunlu olmamakla beraber illa ki bir müdahale istiyorsanız burun ucu üstüne azcık dolgu yapılabilir. Tabi bunun çok deneyimli bir hekim tarafından yapılması lazım, çünkü burun dolgusu ameliyat kadar riskli olabiliyor. Ayrıca bunu kendiniz ihtiyaç duyuyorsanız yaptırın, çevreniz değil siz riskleri alıyorsunuz çünkü.
  • curukturpkokusu  (05.03.24 13:48:02)
Gereksiz

  • basond  (05.03.24 14:02:50)
Maşallah gayet düzgün.
Yani problemin olsaydı da yine de "ameliyat yüzünden ileride, çok uzun vadede sorun yaşama riski alınır mıydı" diye kendine sorman lazım. Kaldı ki senin hiç problemin yok.
Aynen devam.

Sen kişisel olarak bundan rahatsız oluyorsan, belki burnunu öne çıkarmayacak makyaj hileleri, gölge oyunları deneyebilirsin. Ama kemiklerine kıkırdaklarına sakın dokunma.

Maşallah canım.
  • ziplamayi ogrenen fil  (05.03.24 14:06:17)
Bence ki beni dinle derim burnun tamamen doğal görünüyor ve hiçbir şeye ihtiyacı yok bence sen arkadaşlarını değiştir, bu arada artık burnu doğal kalan ve kendini seven özgüvenli kadınlar fark yaratıyor.. sözlerimi dikkate al

  • izmirduyuru  (05.03.24 20:55:04)