Kürek Çekme Aleti Hk.

Selamlar,

Uzun süredir evde düzenli spor yapabiliyorum. Hal böyle olunca hem kardiyo hem de vücut için fayda sağlayacağını düşündüğüm bir alet arıyordum. Kürek çekme aletini önerdiler.

Bu alet düzenli kullandımda yürüyüş gibi kardiyo yapmamızı sağlar mı ? Üst vücut gelişimi için de kullanılır mı?

Teşekkürler.

kardio konusundan pek emin değilim ama üst vücut geliştirir özellikle sırt. sonra omuz, göğüs kol

  • paintov  (03.03.24 21:46:41)
Ben epeyce arastirdiktan sonra concept 2 aldim. Tum vucudunu calistirir. Yuruyuse gore eklemlerinde daha az baski olur. Sakatlanma riskini azaltir.

Bari cekerken az biraz guc kazandirir ama ust vucut gelisimi icin ideal degil. Ust vucut icin protein tuketip agirlik kaldirman gerekli.

Surekli ayni hareketi tekrarladigin icin biraz sikici olabiliyor. Bir de cok yer kapliyor.
  • thetruenorthstrongandfree  (03.03.24 21:59:29)
Kardiyo için işe yarar bir alettir.
Birçok kas grubunu ve birçok eklemi çalıştırdığı için diğerlerine nazaran daha faydalı bir alettir.
Çok yer kapladığı için ev ortamına çok uygun değildir.

Vücut gelişimi ancak direncin sürekli olarak arttırılmasıyla ve kasların hep daha fazla ağırlıla zorlanmasıyla mümkündür. Bu da ancak ağırlık çalışarak mümkün olabilir. Bu yüzden vücut gelişimine bir katkısı yoktur.

Madem evde çalışabilme d,siplinin var.
Bar squad rock
Bir bench
50 kiloluk bir ağırlık seti al.

Tam olsun. Kardiyo dediğini ip atlayarak bile yaparsın. Alete ne gerek var.

www.amazon.com
www.amazon.com.tr
www.akakce.com
www.trendyol.com

Bi de şu lazım
www.decathlon.com.tr
  • Mirket  (03.03.24 22:23:52 ~ 22:32:08)
yalnızca üst vücut değil bacaklar için de iyidir. ancak tekniğini tam olarak uygulamanızı öneririm.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (04.03.24 01:47:19)
concept2 disindakiler coptur bir ise yaramaz.
mis gibi kardio yaptirir, ust vucudu da gelistirir. cin iskencesi gibi biseydir ama..

  • cooperr  (04.03.24 06:39:43)