temiz biri olamıyorum

evimi toz götürüyor aylardır silmedim, kimyasal alerjim var o yüzden banyo tuvalette kötü. nasıl temiz olacam ben. evi pırıl pırıl olanlara imreniyorum ama kendim olamıyorum.

Olma. Ya da yardımcı tut.

  • prole  (01.03.24 18:11:27)
Hadi şimdi kalkıp sadece 15 dakika boyunca evi sil. Bir adım at.
Bir anda yıllardır biriken işleri bitirmeye kalkışma.

  • michael_knight  (01.03.24 18:19:11)
Kimyasal alerjisine sığınma. Bende de var. İki kat maske takınca sorun kalmıyor.

Temizlik deyince gözünde büyür insanın. Özel bir zamanda değil, o an ve sadece gördüğün bir şeyi ya da yeri 'olduğu kadar' temizle. Zaman içinde her yer pırıl pırıl olur.
  • Mirket  (01.03.24 18:22:08)
Sirke ve karbonat kullan. Sirke kokar biraz ama havalandırırsın.

  • rock n roll  (01.03.24 18:28:02)
Bende de kimyasal alerjisi gelişti yeni, durduk yere :) O kalın bulaşık eldivenlerinden giyip camları açıp temizlik yapabilirsin. Bi de ben kimyasalları suyla bayağı seyreltip siliyorum. Direkt temas etmediğim müddetçe bi sıkıntı yaşamadım.

  • e mice  (01.03.24 19:15:14)
bizim milletimizde temizlik dahil bir çok obsess durumu var, çok kirli değilseniz bu kadar takılmaya gerek yok.
Bu tip takıntılar şu 3 günlük dünyadaki hayat kalitemizi düşürüyor.
Artı sürekli kimyasallar ile temizlenmiş steril ortamlar, bağışıklık sistemini tembelleştiriyor.
  • Rao  (01.03.24 19:28:04)
ayda bir bile bir yardımcı alsan berbat durumda olmazsın. Tabii ideal olanı 15 günden uzun ara vermemek. Maddi durum el veriyorsa haftada ya da 15 günde bir yardımcı alın

  • alaimisema  (01.03.24 20:07:26)
tozu islak bezle bile alirsin kimyasalla ne alakasi var ki?

  • hot potato  (01.03.24 20:20:07)
Ben de kimyasallardan çok etkileniyorum. kireç sökücüler bi de sprey ürünler genel olarak rahatsız ediyor. Çareyi kat kat eldiven takıp güzelce maske takmakta buldum. O zaman daha az etkileniyorum. Ha sirke, karbonat arapsabunu gibi doğal temizleyicileri de kullanabilirsiniz tabi ama bazen o kimsalları ille kullanmak gerekiyor. O zaman da eldiven maske ile hallediyorum ben

  • yazdonumu  (01.03.24 20:33:14)
Hazır ıslak temizlik bezlerinden kullanın madem.

  • firez  (01.03.24 20:53:48)
arap sabunu+1 yardimci almak+++++11111

  • ala09  (01.03.24 21:15:34)