[]

Kedi sahiplerine soruyorum

Evde iki kedim var, biri dişi biri erkek, ikisi de 9 aylık.
Dişi olan hamile, yakında doğurucak.
Erkek kedim de meraklı ve oyuncu bi tip. Kızla didişmeyi seviyor. Ama pek kavga etmezler. İki koşturup 1 dk sonra unutuyorlar.
Dişi doğum yaptıktan sonra nasıl olur bir öngörünüz var mı? Anne ve yavruları rahatsıx eder mi? Anne muhtemelen hassas olacağı için eskisi gibi koşturamıcak. Yavruları korumak isteyecek. Erkek kedim için ne yapabilirim?
(Not; ayrı odalarda tutamıyorum, bir kere denedim. Erkek olan kedimde stresten yara çıktı.)

 
Erkek kediniz kısır değilse büyük sorun yaşarsınız.

Doğum sonrasında hormon seviyelerinin artması nedeniyle hem dişi hem yavrular çok sorun yaşar. Gündüz gece aralıksız gav, tıs, ve kavga olacaktır. Dişi kedi için doğumdan iki ay sonra kısırlaştırma yaptırmanızı tavsiye ederim (yavruların gelişimi nedeniyle iki ay). Erkek kedi içinse hemen aynı gün kısırlaştırma yapabilirsiniz, operasyon sonrası bir hafta içinde her şey süt liman olur.
  • alfired  (26.02.24 10:36:44) 
Erkek kedim kısır. Çiftleştijleini anladığım hafta gidip hemen kısırlaştırdım, dişinde hamile olabilir diye bekledim, gerçekten karnı büyüdü ve hamile.


  • love and trust  (26.02.24 11:17:31) 
Erkek kedim kısır ama çok meraklı ve oyuncu. Herşeye burnunu bi sokar. Bebeklerin olduğu sepete yanaşırsa ne olur bilmiyorum :(


  • love and trust  (26.02.24 11:18:45) 
dogumdan once yapisik gezen kedilerimiz dogumdan sonra birbiriyle surekli kavga ettigi icin ayirdik. keske kurtaj yaptirsaydik diye dusunuyorum hala. simdi hepsi ayri yerde kedilerin


  • ala09  (26.02.24 15:00:44) 
disi kediye banyoda ya da kücük bir odada icine girip dogum yapabilecegi bir kutu, legen falan hazirlayin. kutu icine pamuklu örtüler serin, rahat etsin. suyu ve mamasi o odada olsun. disi istedigi zaman girip cikabilsin o odaya ama erkek kedi hic giremesin. ancak öyle.


  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (26.02.24 15:16:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.