Mahfi hocanın bahsettiği yatırım fonları

Mahfi eğilmez yatırım tavsiyesi vermiyor. ancak paranın değerini korumak isteyenler için yatırım fonlarına bir bakın diyor.

kaynak: x.com

bu yatırım fonları hangileri olabilir?

sorsan kendisi de bilmiyordur, son zamanlarda mahfi hoca acayip sallamaya başladı. 2 sene boyunca mb şunu yapmalı dediği, kontrollü gitmeli dediği her şey olmasına rağmen yapılan her şey yanlış modunda gezdiği için siyasi hesaplarının olduğunu düşünüyorum.

yatırım fonlarına bakın demekle, paranızı koruyun demek aynı şey neredeyse. saçma sapan bir yorum. hisse bazlı fonlarda paranı korumayı bırak dolar bazlı değerlendiredebilirsin, bu ortamda tl bazlı eritedebilirsin. ucu açık bir şey. özgür demirtaş gibi takılmaya gerek yok.

ben yine de seçim sonrası bu para politikasına devam edilirse, iyi para geleceğini ve iyi şirketlerin iyi prim yapacağını ve hisse ağırlıklı fonların iyi kazandıracağını düşünüyorum. yatırım tavsiyesi değildir araştırmanızı öneririm
  • avatar is back  (26.02.24 00:12:42)
arkadaşa katılıyorum. faize yatırmayın para erir diyor. çok biliyorsan söyle diyorsun yatırım fonu diyor. bazı fonlar faizden az kazandırıyor mesela. atilla yeşilada da böyle

  • paintov  (26.02.24 00:23:29)
Fon 1 2 tane olan bir şey değil. Onlarca fon var. Hepsini incelemeye kalksan günler sürer. Cevap olarak hepsi olabilir. Tamamen bakış açına bağlı.

  • dissendium  (26.02.24 00:39:57)
ağalık düzeninde olduğumuz için, mahfinin bilgisi bugüne kadar tartılmadan, dokunulmadan geldi
twitter.com

bu son bahsettiğiyle alakalı bir tenkit de vardı da artık ciddiye almayı bıraktım mahfiyi. o yüzden paylaşamıycam

mahfinin imajına eşdeğer düşünürsek eğer, sermaye sahibi-patron arkadaşlarının işine gelecek bir tavsiyede bulunmuştur.
  • lambırcek  (26.02.24 00:54:24)
Yabancı teknoloji hisselerinden eurobonda, gümüşten Bist30a kadar yatırım yapan fonlar var. Küresel okur yazarlığı olmayanlar için, ben S&P'a nasıl yatırım yaparım, fiziki olmayan gümüşü nereden alırım diyenler için fonlar çok cazip bir yol.
Adam da bunu söylemiş.
Herkes de adamı gömmüş.
10 larca kitabı olan bir adam. Yılların akademisyeni. Konunun uzmanı.
Aklıma şu karikatür geldi.
pbs.twimg.com
  • Mirket  (26.02.24 09:09:58)
tefas'ta zibilyon tane fon var.

metaverse fonundan, altın fonuna kadar her şey var.

borsada riskli varlıklar, imkb 30 dahi var.

hoca haklı.

uğraşmak istemiyorsanız fona koyun.

ayrıca mevduat faizini de fondan alabilirsiniz.

tefas'a bakın, biraz araştırın, size uygun fonları bulursunuz.
  • gurur  (26.02.24 11:32:30)