[]

Kedinin bacağında iltihaplı yara

Merhaba, evin önünde baktığım bir kedi var. Bugün toplarllıyordu bir bacağına hiç basmıyordu, birazda şişmişti. Elimle yokladım ama çok anlamadığım bir şey anlamamıştım yarın röntgene götürecektim. Az önce tekrar baktım iltihap akmış ufakta et çıkıntısı gibi bir şey var görsel ekledim. Şimdi üstüne basıyor, hopluyor zıplıyor. Acaba ne olabilir? Bu arada 4 metre yüksekliğinde ki duvara falan atlıyor, kırık çıkık olsa atlayamazdı heralde? Yapabileceğim bir şey var mı? Çok teşekkür ederim
ibb.co 
Veterinere götürebilirseniz iyi olur, antibiyotik vb kullanmanılması gerekebilir. Genel bir hastalık riski olabilir yara ve iltihaptan dolayı.

Bu arada bizim evdeki kedimiz de bir kaza geçirdi. Kırık çıkık yoktu. Basması da normaldi. Sonradan basamamaya başladı. Onda da kaslar erimiş, fizik tedavi ile tekrar basmaya başladı. Bu yüzden kırık çıkık yoksa da imkan dahilinde veterinerin görmesinde fayda var bence.
  • perferil  (13.02.24 23:28:49) 
Kırık varsa da kedilerde uzuv kırıkları genelde kolay iyileşir. Ama muhtemelen bir yerden atlayıp zıplarken yaralanmış ve iltihap kapmış. İltihap kötü. Yerinizde olsam veterinere götürür ve antibiyotik yaptırırdım. Bazen depo antiboyotik yerine ardışık antibiyotik tedavisi verirler. Birkaç gün eve duşakabine alın ve veterinere götürüp iğnelerini yaptırın bir şeyi kalmaz. Sonra tekrar sal gitsin.


  • prole  (14.02.24 06:02:16) 
Ha enfeksiyon neden kötü? Antibiyotik tedavisi almadıklarında enfeksiyon halsizlik, ateş ve iştahsızlık yapar. Sonra kediyi bir iki gün halsiz görürsünüz, sonra kedi irtadan kaybolur. O ortadan kaybolan kediler çoğunlukla enfeksiyondan, beslenememekten ölüyor. Tecrübe ile sabit.


  • prole  (14.02.24 06:04:20 ~ 06:04:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.