Klozetteki kurumuş kireç nasıl geçer?

Merhaba
Taşındığım evin klotezinde tortulaşmış bir şekilde kireç var.
Midesi bulanmayacaklar için görseli ekliyorum:
hizliresim.com

Kireç sökücü kar etmedi. Nasıl geçer bu şey?

Zımpara yapman gerek. YouTube’da var örnekleri.

Kabartma tozu döküp zımpara yapıyorlar.
  • jackyr  (12.02.24 22:40:52)
Kireç sökücü hangi formda kullandınız sıvıysa yapısı yoğun değilse çözecek kadar üzerinde kalmamış olabilir. Köpük yapıda bir ürün deneyebilir yada tuvalet kağıdını ilgili bölgeye koyup kireç sökücüyü öyle koyabilirsiniz. Kağıt yapışacağı için biraz daha uzun süre kireç sökücü durur orada yani. Bir de yapmadım hiç ama sanırım bu tarz inatçı şeylerde telle ovalıyorlar diye okumuştum bir yerde. Ama klozeti çok çizmemek için uzun uzun bastırmadan tellemek gerekebilir..çizilirse hem tekrar çabuk kirlenir hem de temizlemesi iyice zorlaşır o yüzden son seçenek olarak düşünün bunu bence

  • yazdonumu  (12.02.24 22:50:04)
Eldiveni giyip bulaşık süngerine kireç çözücü döküp, süngerin yeşil kısmıyla ovalıyorsun.
Yarım saatlik uğraşla pırıl pırıl oluyor.

  • Mirket  (12.02.24 22:54:40)
yılllar evvel ben daha çocuktum, böyle bi eve taşınmıştık. klozetin kireç durumu şunun 10 katı rahat vardı. rahmetli ananem klozete kat kat poşet tıkayıp, üzerine tuz ruhu dökmüştü. ne kadar bekledi hatırlaymıyorum ama kireçten eser kalmamıştı. bu da böyle bir anımdır...

  • Fodera  (12.02.24 22:56:23)
Abi kesin Türkiye'de de vardır; yapı markette bu tarz şeyler için özel ürünler oluyor. Yani normal market ürünü değil.
Bak şunun gibi;
www.sonaxshop.com.tr
  • logisticsmanager  (12.02.24 22:59:33)
Bir benzerini mr muscle lavabo ac kullanarak temizledim. Lavabo aci bu lekeli kirecli kisma uygulayip 10-15 bekliyorsun. Sonra eski bir dis fircasi ya da süngerin sert kismiyla ovaliyorsun. Mutemelen bu sekilde gececektir. Dipte kalan kirecli kisim icin domol marka tuvalet tabletleri var. Bu tarz kirec ve kirlere karsi. Onlari kullanabilirsiniz, cok etkililer.

  • chihirovekohaku  (12.02.24 23:28:11)