eskiden televizyonda reklam arası uyarısı var mıydı ?

hayal meyal böyle bir şey hatırlıyor muyum yoksa hayal mi kuruyorum emin olamadım.

90'larda, dizi izlerken, reklam gelmeden evvel sol altta "Birazdan reklamlar" vs. gibi bir uyarı çıkıyor muydu ?

Yada "reklama 5 sn" falan gibi bir yazı hatırlayan var mı ?

Aradım ama youtube'da bulamadım.

Ben 90'larda öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Bir ihtimal 90'ların sonlarına doğru başlamış olabilir.

  • pispinti  (02.02.24 17:31:12)
Reklam bitimine kaç saniye kaldığı yazıyor hala reklama ne kadar kaldığını ben de hatırlayamadım.

  • Mirket  (02.02.24 18:16:41)
90ları bilirim. Yoktu böyle bir uygulama.
Çünkü film vs. bir programın en heyecanlı yerinde araya reklam girerdi ve reklamların bitmesini beklerdik.
Bir de bıktıran ve uzun zamandır bitmek bilmeyen en fazla izlenen kanalların reyting oranları sıralaması vardı.
Neyse ki bu durumda kalktı.Sevindik

Yine bir programda yayın ilke/ahlakına uymayan durumlar olmuşsa, kanalların günlerce, hatta bazen bir ay karartılması durumu vardı.
O da kalktı. Üzüldüm doğrusu.
  • diyecevaplandı  (02.02.24 18:59:19 ~ 22:17:01)
90larda yoktu..

  • cooperr  (02.02.24 19:08:19)
@diyecevaplandı yayın durdurma cezası kalkmadı. Duruyor. Biraz hedefini değiştirmiş sadece.

  • Mirket  (02.02.24 19:21:19)
2010'larla hayatımıza giren bir uygulama. 90'lardan epey sonra yani.

  • robin crusoe  (02.02.24 22:11:48)
Eskiden yoktu diye biliyorum. Su an da biz şöyle yapıyoruz. Yayinin içinde gömülü bir reklam var (advertorial - tanitici reklam olarak ceviyorlar bunu) olduğunu düşünelim; bunun için ekrana, reklama ne kadar kaldığına dair geri sayım koymalıyız. Reklam süresince de geri sayım olmalı. Ana reklam bloguna giriş için bir geri sayım mecburiyeti yok.

  • allah yazdiysa bozsun  (03.02.24 02:54:39)