Arabanın ön camı içerden boncuk boncuk terliyor

Merhabalar, şu sıralar arabaya ne zaman binsem, ki çok sık çalıştırmıyorum, aracın ön camında içerden extrem bir şekilde buğu, hatta bildiğin su, temizliyorum. Webde sağda solda söylenen her şeye baktım ve bir çare olmadı. Sorum bunun için aracı kime göstermeliyim? Kimi kaportacı diyor, kimi camcı. Bu sorunu daha önce yaşayan ve bilgi verecek olan varsa sevinirim dostlar, teşekkürler.

gecen bende de oldu bir kere. ben de kafa yormustum birkac dakika. nedeni klima olabilir. bir sekilde hava yolu falan asiri nemlenmisse aracin icinde artan sicaklikla buharlasip onu cama dogru veriyor olabilir. disarida da hava soguk oldugu icin buhar cama carpinca yogusup suyun yuzey geriliminden dolayi akmadan camda duruyordur.

  • bohr atom modeli  (31.01.24 13:34:22 ~ 13:36:59)
Cevap için teşekkürler ancak aracı bir hafta çalıştırmıyorum mesela, ama yine oluyor. Araç seyir halindeyken değil park halinde bu problem mevcut.

  • thesomberlain  (31.01.24 13:47:06)
hava sirkulasyonu olmayinca ve arabanin ici de nemli kalmissa imkansiz degil bence. arabadayken zaten bi sekilde cam veya klima aciliyor.

ben evde cam siseden su iciyorum. bazen birkac gun evden gidince kapagi kapaliysa onun da ici buharli oluyor dondugumde. cunku kaloriferi kapatiyorum disarinin sicakligi dusuyor.
  • bohr atom modeli  (31.01.24 13:51:01 ~ 13:53:40)
Bu arada plastik aksamda ve ön göğüste çok hafif bir nem hissediyorum dokunduğumda.

  • thesomberlain  (31.01.24 14:57:01)
su girmiştir bir şekilde aracın içine. kapıların, varsa sunroofun drenajına falan bir bakılabilir. uygun mekan varsa güzelce havalandırıp yoksa da oto yıkamacılardaki ahtapot yardımıyla tamamen kurutup tekrar kontrol edersiniz.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (31.01.24 15:08:38)
Ne olur ne olmaz bagajdaki pet suyu ve mikrofiber bezleri çıkardım. Bi beş dakika havalandırdım ve şu an yıkamada. Ondan sonrada mahalle arasında bi kaportacı var oraya gideceğim. Cevaplar için teşekkürler.

  • thesomberlain  (31.01.24 15:33:42)