ilkokullarda defter kaplama var mı hala ?

ilkokullarda hala defter kaplanıyor mu ?

ne çektik be.

2000lerin başında okudum ben ilkokul. Sadece 1. sınıfta defter kapladığımı (daha doğrusu babama kaplattığımı) hatırlıyorum. Sonra zaten spiralli defterlere geçtim onlar kaplanmıyordu. Kitapları da belki bi sene daha kaplamışımdır ama sonra kaybettiğimi sandığım bir kitap sıramın altından çıkınca o işi de bırakmıştım :D

Yani şu an belki okuldan okula değişiyodur ama genel olarak bence minimum 20 senedir bu kitap/defter kaplama olayı kalmadı ya. Benim kardeşim de 2010larda okudu ilkokulu, onun da kapladığını (ya da babama kaplattığını yine) hatırlamıyorum
  • nundu  (30.01.24 16:17:23)
90larda defter kabi disinda bir de siralarda masa ortusu falan vardi. Hatta ortuler beyazdi, 2 haftada yer bezine donerdi, her hafta birinin evine yikanmaya gonderilirdi.

Sacmaliklar silsilesi, nazi kampi mi ilkokul mu belli degil.
  • cooperr  (30.01.24 16:50:16)
Birinci sınıf öğretmeniyim kaplamak isteyen çok veli vardı tamam dedim. İkinci dönem olmadan çoğu yırtıldı zaten. Yeni model hazır kaplar dayanıklı değil. Bence hem güzel durmuyor hem gereksiz.

  • ruhen hastayim ben  (30.01.24 21:43:18)
ilkokulu 1995-2000 arası okudum. Defter ve ders kitabı kaplama vardı bizde ama masa örtüsü olayını birkaç sene önce sözlük'te okudum hayatımda ilk defa.
Biz defterleri kitapları bir eylül'de bir de sömestr tatilinde kaplardık. Sonra hazır kaplar da çıkmıştı. Kuzenimin çocuklarından gördüğüm kadarıyla hala kaplıyorlar.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (30.01.24 21:57:06)