Hangi marka peynir/füme et güzel sizce?

Selam
Biraz kahvaltılık alacağım uzun zamamdır kahvaltı olayını boşlamıştım ama artık tekrar düzenli beslenmeye döneyim diyorum.fazla seçenek yok burada gerçi ama sorayım yine de. Füme et için polonez marka iyi midir hiç yedim mi hatırlamıyorum. Peynir için altınkılıç, tahsildaroğlu,bahçıvan,muratbey hangisi iiyi. Kefirini sevdiğim için altınkılıç alayım diyorum ama kötüyse diğerlerinden güzel olanı alayım. Migrostan alıcam o yüzden marka seçenekleri bunlardı gözüme çarpan

hepsi iyidir standart ürünler içinde. füme et olarak apikoğlu tavsiye ederim ama polonez de olur.

  • orient blue  (29.01.24 17:22:22)
Peynir icin bence acik ara dogruluk ezine.

  • gibicibicis  (29.01.24 17:29:28)
hangi marka alırsanız alın, içeriğine bakın. en bilindik markalarda bile katkı maddesi dolu maalesef

  • sweetoffice  (29.01.24 17:35:11)
Peynirde şunu alıyorum. Memnunum.

www.lsvdukkan.com
  • Mirket  (29.01.24 18:06:02)
Erşan'ın füme ve kuru eti güzel

  • kobuzchu kiz  (29.01.24 18:41:50)
Beyaz peynir için tahsildaroğlu ezine, eski kaşar için altınkılıç, füme için polonez alıyorum ben.

  • pispinti  (29.01.24 19:06:26)
@mirket yarından itibaren yemek üzere alıcam. O yüzden migros vb bi yerden almak durumundayım. Bulunduğum yerde önerinzi bulabileceğimi sanmıyorum(fiziksel mağzası vs oluyo mu bilmiyorum gerçi. Varsa da burda yoktur demek istedim)

  • yazdonumu  (29.01.24 19:08:58)
@pispinti aslında altınkılıçtan izmir tulum almayı düşündüm onu denediniz mi

  • yazdonumu  (29.01.24 19:09:50)
Tulum peyniri sevmediğim için almıyorum pek.

  • pispinti  (29.01.24 19:13:06)
Eğer bir seçenekse et ve süt kurumunun marketlerinde füme et var. Ben sık sık alıyorum, memnunum.

  • akhenaten  (29.01.24 19:40:27 ~ 19:43:00)
Beyaz peynir için Ünal en iyisi, Migros'ta da var. Füme ette Polonez. Eğer füme hindi istiyorsanız, Yaylatürk Füme Hindi But bir numaradır.

  • PhoenixRising  (29.01.24 19:45:18)
metro'nun kendi markası olan "metro chef" ürünleri.

istisnasız iyiler.
  • mezarstone  (29.01.24 19:55:52)
Migros'tan Taciroğlu (Tahsildaroğlu ile isim benzerliğine dikkat),
bir de bulabilirseniz Doğruluk peynir (şirdandan yapıyorlar).

Metro'nun kendi et ürünleri çok iyidir.
  • alfired  (29.01.24 20:07:57)
Tamam füme de polonez iyi denilmiş genel olarak, geldik peynir işine. Doğruluk ezine var amma açık ürün. Ben paketli istiyorum. Paketli olarak truva keçi koyun inek,klasik inek,trakya eski kaşar var. Keçi koyun inek ve kaşar iyiyse onları alayım. aklım izmir tulumda kaldı ama :) en sevdiğim peynirlerdendir tulum peyniri çünkü. Metro burda yok. O yüzden özellikle migrosta satılan ürünlerden önerirseniz bulma şansım olabilir. Taciroğluna hiç bakmamıştım onda hangi peyniri önerirsiniz? (İnek,koyun, çeçil,dil, kaşar,tulum var. Tulum ne tulumu anlamadım sosis gibi görünüyor değişik geldi)

  • yazdonumu  (29.01.24 20:54:35)