Lens takarken elime yapışıyor çıkarırken de hiç yapışmıyor tutamıyorum

Lens takarken elime yapışıyor, iki parmağımla şeklini düzelterek zor oturtuyorum, çıkarırken de tam aksine cımbız hareketi ile almaya çalışsam da köşeye sürüklemeye çalışsam da bir türlü gözümün ortasından hiçbir yere gitmiyor. Yutubdaki her şeye baktım. Yardım lütfen.

lensi goze takarken parmaginin cok ufak bir kismini gozune degdir. gozu parmaginla hissettigin an lens parmagina yapisiyor. bu sorun bende de vardi boyle cozdum.

cikarirken de iki parmakla direkt gozbebegine dogru saldirarak aliyorum ama lensi tek parmakla asagiya dogru cekmek de bir yontem. sonra almasi daha kolay.
  • bohr atom modeli  (23.11.23 12:34:59)
Lensin su içeriği düşük olabilir daha yüksek su içerikli lenslere geçebilirsiniz.
Lensin bekletildiği sıvı konsantrasyonu düşük/ bozulmuş olabilir
Lens üzerinde protein birikimi artmış olabilir.
Gözünüzde belirti vermeyen bir enfeksiyon veya göz kuruluğu vs olabilir
  • curukturpkokusu  (23.11.23 13:41:25)