avukat sürekli başka davaya katıldığından bizim davaya katılamıyor

hiç böyle saçma şey duymadım. her davada mazeret bildirip başka davada bulunması gerektiğini söylüyor. bu yüzden de dava erteleniyor. 2 sefer bunu yapıyor zaten sonrasında hakim değişiyor falan derken yine başa alıyor :D
sonsuza kadar gider yani bu ya da bir yolu yöntemi var bir yere bildiriyoruz öncelik atıyorlar falan var mı bilginiz? avukat karşı tarafın (karayolları) avukatı.

avukatınız karşı tarafın mazeretini kabul etmesin, hakime durumu izah etsin, olay hakimde bitiyor. hakim mazereti kabul etmeyecek ve yargılamaya devam edecek.

  • wendyangelamoiradarling  (23.11.23 09:03:14)
Mazeret tek başına dosyanın karara çıkmasına engel değil, dosya kararlık aşamaya gelmemiş olabilir, hakim mazeret sunan tarafların yokluğunda da karar verebilir normal şartlar altında...

  • malimetin11600  (23.11.23 12:21:56)
geçen sene bizim de başımıza geldi. karayolları avukatları böyle sanırım :) Ama merak etmeyin sonsuz döngüye girmiyor, sonunda sonuca varıyor.

  • false pretension  (23.11.23 12:26:25)
karar verilecek duruşmaya kadar mazeretler kabul edilir. dosyanızdan anlaşılıyor ki daha eksiklikler var karar aşamasında gelmemiş

  • paintov  (23.11.23 13:35:42)