"Covid icin tetkik yapmiyoruz"

Birkac gundur hastayim, cevremdekiler de hasta. Ben halsizlikten gidemedim de. Giden arkadasa doktor "su an covid icin tetkik yapmiyoruz" demis. Normal grip gibi bi sey mi oldu covid? Dikkat ediyorum tabii de karantina vs cok da kasmamiza gerek yok mu o zaman?

ben 2 -3 hafta önce hasta olup özel hastaneye gittim doktorun ilk baktığı şey covid oldu.
covid pozitif çıktım sonra ilçe sağlıktan aradılar 1 hafta karantinadasınız, evden çıkmanız yasak çıkmayın dediler.
yani covid aynen devam sizin doktor neden öyle yapmış anlamadım.
  • sta  (21.11.23 11:00:51)
Pozitif durumda karantina devam ediyor arayıp söylüyorlar zaten. Ben de geçen ay belim bıkıntım ağrıyınca test yaptılar pozitif çıktım, sonra arayıp karantinada olduğumu söylediler.

  • Bir ben var benden şurada  (21.11.23 11:10:16 ~ 11:14:04)
Baska bi doktora daha gitti, o da test yapmamis :/ gribal enfeksiyon demis gecmisler

  • nic cage  (21.11.23 11:23:31)
Aile hekimine gitsin o halleder.

  • Bir ben var benden şurada  (21.11.23 11:28:27)
Devlet hastaneleri bakmıyor galiba herkes özele gidiyor.

  • mikahakkinen  (21.11.23 12:38:23)
Israrla test yaptırın. Salgın bi hastalığı kimsenin inkar edip kayıt dışı hale getirmesine müsade etmeyin
Ayrıca bazı kişilerde hafif geçse de bazı kişilerde çok çok çok ciddi arıza bırakıyor. O açıdan hafife alınmamalı. Kaldı ki grip bile olsanız başkasına bulaştırmamak için temkinli olmalısınız
Yasal karantina devam ediyor covidde
  • photo85  (21.11.23 13:09:14)