[]

a sınıfı ehliyet almak ne kadar zor

bir iki aydır aklımda hafta sonu gezmelik biraz eli yüzü düzgün bir motosiklet almak var. 50cc ve elektrikli scooter ile biraz denedim ama pek keyifli gelmedi. bununla birlikte iki teker üstündeki deneyimim de -bisikleti saymazsak- bunlardan ibaret. toplasan 3 - 5 saat.
bunları düşününce direkt olarak a sınıfı ehliyet almakta ne kadar zorlanırım?
a2 al a1 al vs demeyin, gözüme a kestirdim. yarın birgün severim bu işi motoru yükseltmek isterim tekrar tekrar sınavla uğraşmak istemiyorum.


 
a2 alacaksın. biz demiyoruz yasalar böyle diyor. a almak için 2 yıllık a2 ehliyet sahibi olma şartı var. şehir içi kullancaksan gayet yeterli olur. 250cc'ye kadar kullanabiliyodu sanırım.

a2 almadan önce motor deneyimim 3-5 saat bile yoktur. 1 sefer kayınpederin motora bindim, yokuşaşağı salıp meydanda çocuklara gaz, fren vs sordum. kursa gittiğim ilk gün dönerken motoru devirdim. sonraki günler alıştım. 1.5 yıldır şehir içinde özellikle otopark sıkıntısı olan, arabayla girmenin eziyet olduğu yerlere hava iyiyken giderken motorla gidiyorum. (110'luk motolux ceo). ben alırken b ehliyetim olduğu için yazılı yoktu. hala öyledir muhtemelen. direksiyon sınavı da nerdeyse her ay oluyodu.

bu arada kursun yönlendirmesiyle vitesli ehliyeti aldım ama şimdiki aklım olsa vitessize yazılırım direkt. kullanacağın motor vitesli değilse hiç gereği yok.
  • b1020  (20.11.23 21:04:59) 
24 yaşından büyükse a2 almadan a alabilir.
en kötü ikinci girişte alırsın, çok bir olayı yok bana kalırsa. sinyal unutmamak, iniş biniş yönü karıştırmamak önemli en çok buralardan eleniyorlar.

  • Efoody  (20.11.23 21:25:28) 
İki tekere ciddi hakim olmanız lazım, sınav esnasında ince bir engelin üzerinden geçirtiyolardı değişmediyse.

www.youtube.com

Kukalar arası slalom, daireler içinde 8 çizme vs var.

Sanırım yazdığım ince yüksek düz engelin üstünden gitmek yok artık, düz çizilmiş çizgi üzerinden gidiyor videodaki adam.
  • John Bloor  (21.11.23 10:56:12) 
40 yaşında köprü trafiğine lanet edip , bisiklet hariç 0 motorsiklet deneyimi ile , 2 hafta 10 saatlik mt07 motor üzerinde kurs aldım , ilk sınavda A ehliyet aldım . Atla deve değil alacaksan A al bari sonra yükseltmeye uğraşma

sonrası editi: ilk motor pcx 125 , 2. motor CL250 , son motor nc750x dct
  • magoria  (21.11.23 11:02:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.