Borçlanılan kişi borcu almak istemezse...

Yurt disindaydik. Orada tanistigim ama burada da zaman zaman iletisimde olacagim bir arkadas benim yanimda nakit mark olmadigi icin 2 kez taksi parasini ve bir de biranin parasini odedi, cunku kart kabul edilmiyordu. Toplamda 400 tl falan bir sey. Ben orada daha odemeden bile bak sonra verecegim vs dedim ki doner donmez de iban istedim. Ama orada da burada da lafi olmaz diyor. Bu durumda israr etmek mi daha uygun yoksa tesekkur etmek mi? Kendimi broclu hissediyorum hic hosuma gitmiyor.

Not: ayri sehirlerdeyiz.

önemli bir meblağ değilmiş. bir kaç kez sorduktan sonra ısrar etmenin anlamı yok. sonraki görüşmede de siz bir şeyler ısmarlarsınız ve ödeşilir.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (09.11.23 22:46:26)
yemek ısmarla ya da hediye al için rahat etmiyorsa.

  • jelly bear  (09.11.23 22:49:43)
ufak bi hediye alabilirsiniz

  • mysql34  (09.11.23 23:38:14)
Mark? Yaş kaç :)
Karşı jest olur böyle durumlarda.

  • sehpa fx350  (10.11.23 01:45:54)
mark'sa üzerinden en az 20 sene gecmis demektir. o zamana borc morc kalmaz, unut gitsin.

  • sir gawain  (10.11.23 02:30:52)
Bosna hersek'in para birimi mark. tam adi konvertibil mark.

  • nic cage  (10.11.23 08:21:01)
tekrar bir araya geldiğinizde bir yemek ısmarlarsın, iban istenecek bir mebla değil.

  • hrskrs  (10.11.23 09:20:54)
Kesene bereket de gec. Adam ismarlamis iste.

  • brkylmz  (10.11.23 10:11:01)
isterseniz bir hediye alabilir ya da bir sonraki görüşmede ısmarlayabilirsiniz.

ısrarın fazlası hem antipatik olur hem de biraz da kabalıktır.
teşekkür edin ve kendinizi borçlu hissetmeyin.
birinden bir şey almaya bu kadar kapalı olmanın anlamı yok, sonuçta çalmamışsınız çırpmamışsınız.
  • blatta hiberna  (10.11.23 13:24:27)