Oda yerleşiminiz ve küf sorunu

Merhaba. Odam güneş alan bir oda. Yatağımın ucu kapıya bakıyor. Yatağımın başında kalorifer var. Yatağımın arka tarafındaki duvar küf oluyor. Kalorifer kaynaklı olabilir mi? Islak mendille duvar siliyorum. Güzel bir çözüm var mı? İnternette sprey gördüm. Kullanan var mı? Yatağın konumunu değiştirsem faydası olur mu? Sağ olun.

Su kaçağından şüphe etmek gerekiyor ilk etapta.

Genelde sulandırılmış çamaşır suyu ile küfü öldürmek gerektiği söyleniyor tecrübesi olan arkadaşlar vardı yazarlar birazdan muhtemelen.
  • hedep  (29.10.23 17:23:33)
kaloriferden kaynaklı ise, kombinizin su seviyesini kontrol edin, sürekli düşüş gösteriyorsa kalorifer borularından olabilir.

Yada yağmurlu günlerden sonra rutubet ve küflenme artıyorsa, dış cepheden içeriye bir şekilde su alıyordur.

Küf alan duvarın arkasında banyo, vb. varsa oradaki su borularından da sızıyor olabilir.

Tespit için kesin çözüm, termal kamera ile görüntülemektir , tesisatçılar bu işi yapıyorlar.
  • Rao  (29.10.23 18:01:30)
küf öldürücü bir toksiktir. internetteki spreylerin hepsi çamaşır suyu içeriyor bu küfü daha çok tetikliyor ve etrafa sporlarını salıyor. küf bir canlıdır ve iç organlarınıza yerleşir.

sirke ve karbonat karışımı ile temizleyeceksin. temizliği yaparken de kullandığın kıyafeti çöpe atacaksın. nemin önüne geçemiyorsan şayet o bölgeye sıva vurman gerekecek. küfün olduğu bir ev sizi önce hasta eder sonra yavaşça öldürür.

aşağıya sayfa bıraktım bilinçlen. kolay gelsin

www.instagram.com
  • olaguerr  (29.10.23 22:12:41 ~ 22:14:50)