Işık görmemesi gereken gıdaları nasıl saklıyorsunuz

Selam
Sb aslında ama biraz detaylandırayım
Plastik ya da cam kavanozları kullanıyorum normalde. Bunların maalesef ışık geçirmeyecek şekilde koyu renk olanlarını uygun fiyatla yaygın bulmak mümkün değil gibi. Mutfak dolaplarının kapaklarında cam olmayan kısımlarına erzak dolabına falan koyuyorum genelde bu tarz ürünleri ama bazen yer olmayabiliyor halşyle. Kalın siyah çöp poşetiyle ya da mutfak havlusuyla falan sarıyorum yer olmayınca. Bu yeterli olur mu yoksa buzdolabına falan mı kaldırmam mantıklı olur. Çok güzel zeytinyağı var elimde ışıktan mışıktam bozulursa acırsa üzülürüm. Ziyan olmadan sorayım dedim.

Işık görmemesi gereken gıdaları doğrudan güneş ışığı almayan/gölgede kalan yerlere koymakla yetiniyorum ben ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

  • kobuzchu kiz  (24.10.23 17:45:47)
Çok emin olamıyorsan kavanozu alüminyum folyoyla sar.

  • durgunfoton  (25.10.23 09:43:56)
Dostum Bundan kasit yaz sicaginda dogrudan gunesin altinda bekletmeyin.

Mutfak dolabinda durmalarinda bir sorun yok.
  • baldur2  (25.10.23 11:04:33)