Powerbank soruları

Merhabalar.

1. Telefonum 4500 mAh. 10000 mAh powerbank aldığımda en az iki kez tam şarj edebiliyor muyum?

2. Powerbank şarj olma süresi nedir?

3. Telefonun powerbank ile tam şarj olma süresi nedir?

4. Telefonum 25 W. Powerbank 25 W mi olmalı? 22.5 W olan powerbank uygun değil mi?

5. Telefonum Samsung. Xiaomi tavsiye eder misiniz? Hangi markaları tavsiye edersiniz?

6. Uçakta kabine alınabiliyor mu? Bagaj için yasak mı?

7. Siz hangi ürünü kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Güvenlik sorunu yaşadınız mı?

Teşekkür ederim cevaplar için.

xiaomi 20.000mah power bank kullanıyorum, %20 lerdeyken s23 ultra yı 3 kez sarj edebiliyor. 10.000 lik bence 2 kez sıfırdan sarj edemez

  • kimlanbu  (17.10.23 23:12:17)
10binlik 2 kere sarj etmez. 1.5 anca. Uzerinde max depolama gibi bir bilgi oluyor, 10binligin uzerinde 8bin mi ne yaziyordu.

PD ozellikli olanlar hizli sarj ediyor. (Duvar prizi gibi Super hizli degil, hizli sarj)

Ucaga aliyorlar.

Powerbank'ler genelde uzun surede sarj oluyor. Oturup olcmedim ama 20binlikler 2 saatten fazladir.

Siz bence 20binlik alin.

Bende baseus 20w 20.000 mah var, memnunum baya.
  • brkylmz  (17.10.23 23:51:31)
1. Edemezsiniz. Powerbanklerde kayıp oluyor, orta/iyi modellerin reel kapasitesi yazan mah değerinin 2/3'ü civarında oluyor. İsimsiz ürünlerde ise bu durum allaha emanet.

2. Bu soru cevaplanamaz. Powerbank'in kapasitesine, hızlı şarj özelliği olup olmadığına ve şarj edilen kablo ile şarj aletine göre değişir.

3. Bu soru da cevaplanamaz.Powerbank'in çıkış gücüne ve kullanılan kabloya göre değişir.

4. 25W telefonu 25W powerbank ile şarj ederseniz telefonun hızlı şarj özelliğini sonuna kadar kullanmış olursunuz. daha düşük hızlı şarj çıkış gücüne sahip bir powerbank kullanmanız durumunda ise telefonun hızlı şarj özelliğinden düşük çıkış gücü nispetinde yararlanamazsınız ama telefonu şarj etmeye devam edersiniz. Sadece daha uzun sürede şarj edersiniz.

5. Telefonun markası ile aynı marka almanıza gerek yok. İki cihaz arasında uyum diye bir sorun yok. Bence bilindik markalara gitmek iyidir. Anker, Baseus, Xiaomi vs bakardım ben olsam.

6. 20.000 mAh powerbank ile sayısız kere uçtum, bir kere bile el bagajıma dair bir sorun çıkmadı powerbank nedeniyle.

7. Anker Powercore Select 20.000 mAh kullanıyorum. Memnunum. Kapasite çok büyük olduğu için geç şarj oluyor. Geç şarj olmasının nedeni hızlı şarj aletim olmaması da olabilir, bilmiyorum. Güvenlik sorunu yaşamadım.
  • 10551037  (18.10.23 04:31:26 ~ 24.11.23 02:51:17)
2-10k mah tam 1 günde sarj oluyor benim, normali 10 saatte dolduğunu söylüyor buna dikkat ederek alın doldurmak baya zaman alıyor.

  • eja  (18.10.23 07:47:17)
Kabine alabilirsin ama bagaj için kesinlikle yasak.

  • PoscheN  (18.10.23 09:33:10)