Tüvtürk araç muayene için gerekli belge

Selam, yarın ilk kez araç muayenesi yaptıracağım. Gerekli belgeler kısmında geçerli trafik sigortası da deniyor, sigorta mevcut ancak fiziksel bir belge de göstermem gerekiyor mu? Eğer öyleyse çıktı alacağım

hayır gerekmiyor, fiziksel olarak ruhsat ve kimlik istiyorlar sadece.

  • ensar  (05.10.23 16:18:53)
Muayenede gerek yok ama siz her zaman zorunlu sigorta poliçesinni bir çıktısını ruhsatta taşıyın.

  • John Bloor  (05.10.23 16:26:06)
geçen sene vergiyi tuvturktte öderken kredi kartına komisyon alıyorlardı yanınıza nakit alın.

  • eja  (05.10.23 16:42:11)
Araç sigortalıysa ayrıca belgeye gerek yok. Diğer belgelerle birlikte araç kilometresini bir yere not edin veznede ödeme yaparken lazım olacak.
Nakit ödeme yapın.

Egsoz muayenesinin de yine orada olması lazım. Onun da süresi doluyorsa hepsini aynı anda yaptırın.
Gitmeden önce hemen şimdi far ön arka ışıkları kendiniz kontrol edin. Aracın uyarı sistemi varsa bu hususta kontrole gerek yok.
  • diyecevaplandı  (05.10.23 18:13:15)
gerek yok, pazartesi tecrübemi aktarayım.
eskiden randevu saatinizden 25 dakikadan daha erken gidince işlemlere başlayamıyordunuz (vaktinde gel), ama pazartesi 15:30 randevuma sabah bile gitsem olurmuş. sanırım fazla kalabalık olunca geleni alma prensibine geçmişler.
0. vergi ve ceza borçlarını kontrol edin ve yangın tüpüyle reflektör, ilk yardım çantası vb çantasını araçta hazır edin.
1. egzoz emisyon muayenesini mümkünse tenha bir yerde sabah erkenden yaptırın.
2. tüvtürke gidince işlem ofisine giderken ruhsat yanınızda olsun. Araç km aklınızda olsun.
3. 1150 tl nakit bulundurun muayene parası olarak. kredi kartına emin değilim.
  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (05.10.23 20:53:27)