3 diyagramı tek diyagramda anlatmak mümkün mü - excel

selam
3 diyagram şöyle bi şey
i.hizliresim.com
yeşil boyalılar, ortak çalıştıklarını
kırmızı boyalılar, rakip olduklarını gösteriyor
firmaların rekabet alanları elektronik, araç, emlak...

bu 3 diyagramı tek diyagramda anlatmanın yolu nedir

2 diyagramı tek diyagramda anlatmanın yolu varsa da olur (hücreleri 2 boyayla boyayınca mesela elektronikte rakip olduklarını ama emlakta ortak olduklarını nasıl anlatabiliriz

Yanlış anlamadıysam ben böyle yaparim pivot table'da kolay olur.
gss.gs

  • logisticsmanager  (24.09.23 18:12:44)
Sarı, Turuncu ve Mor site için 3’lü Ven Şeması yapın. Ortak olarak çalıştıkları alanları şemaya yazın. Ortak olarak çalışmıyorlarsa zaten rakip oluyorlar (ya yeşil ya kırmızı), ikinci şemaya gerek kalmıyor. Aynı şemayı rakip alanlar için de yapabilirsin.

  • archmage mahmut  (24.09.23 18:16:34)
firmalar 10 tane filan
hepsinin bir diğeriyle kesişimi var
o yüzden
logisticin sıralı şeyi yapılabilir duruyor ama kolay okunaklı görsel olmuyor
archmagenin venn şeması az sayıda şey için okunaklı çok sayıda şey için temsil problemi var
  • lambırcek  (24.09.23 21:04:19)
Bunu zaten tek graph ile okunakli yapmanız imkansiz. 10 tane firmanin birbiri ile 3 farkli sektörde ilişkisi demek bir sürü graph demek. Benim yaptığımda en azından data oluşuyor ve bunu pivot table ya da graph dökmek kolaylaşıyor.

  • logisticsmanager  (25.09.23 01:58:57)