[]

Ankara Tiyatro işleri nasıl oluyor?

İlk defa tiyatroya gideceğim. :)

Hangi tiyatrolar iyidir, hangi gösterilere gitmek gerekir, biletler hangi dönem alınıyor, nereleri takip etmek gerekir vs. bunların hiç birini bilmiyorum.

Bilale anlatır gibi anlatacak varsa çok güzel olur.

 
devlet tiyatroları yanlış hatırlamıyorsam ekim-mayıs aylarında aktif. zaman zaman ara verdikleri oluyor. gişelerden ya da internetten temin edebiliyorsunuz biletleri. internetten alacaksanız biletler açılır açılmaz almanız gerekiyor güzel bir yer almak için. zaten bir kısmı gişeden satılan biletler için rezerv ediliyor onlar da genelde iyi yerler oluyor, biletler hızlıca tükendiğinden elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

www.devtiyatro.gov.tr buradan programa bakabilirsiniz. en iyi tiyatro bence çayyolu'ndaki cüneyt gökçer'dir. en yenisi o, akustiği de güzel. büyük tiyatro ve küçük tiyatro klasik, cumhuriyet'in ilk döneminde tasarlanmış binalar. binalar her şeyiyle mükemmel, akustikleri de iyi fakat büyük tiyatro'da özellikle balkondaysanız yükseklikler iyi ayarlanmadığından oyunu değil insanların kafalarını izliyorsunuz. küçük tiyatro'nun koltukları ise aşırı rahatsız gelmişti bana. öğrenci 30, tam 50 tl.
bunlar devlet tiyatrolarıydı. özel tiyatrolar için biletix, biletinial gibi siteleri takip edebilirsiniz. instagram'dan ankara tiyatro, ankara etkinlik gibi sayfalarda duyurular geçer genelde.
  • black holes in the sky  (21.09.23 21:22:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.