yurt dışıyla iş mülakatı yapmış olanlar

nelere dikkat ettiniz, biliyorum çok broad bi soru oldu ama verebileceğiniz her tavsiyeye/deneyime açığım. direkt baştan sona özet şeklinde mülakat deneyiminizi anlatabilir misiniz? teşekkürler

iş tanımı ile siz ne kadar uyuyorsunuz, onların ihtiyacı olup da sizin verebileceğiniz şeylere odaklanmalısınız. başınızdan geçmiş zorlukların da hikayesini STAR metodu ile anlatabilmelisiniz. Özetle sizin onların aradığı aday olduğunuzu bir şekilde ispat edip onları ikna etmeye çalışmalısınız

  • azeroth  (12.08.23 12:22:12 ~ 12:22:29)
sıfırdan başlıyorsan yapabildiğin kadar görüşme yap. Dil olarak ing ilan olmasada başvur. Çok kişisel bir konu görüşme yaptıkça eksiklerini görmeye başlayıp üzerine düşersin. Görüşmelerde tek cümle ile değil 2-3 cümle ile bir şeyi anlatmaya etrafında dolaşarak konuşmaya gayret göster. Bir de en son sormak istediğiniz bir şey var mı diye soruyolar en az 3-4 soru sormayınca ezberlemişler bu ilgisiz diye seni çiziyolar.

  • abi bi dizi buldum on numara  (12.08.23 15:02:55)