ssanyong rexton far (genel olarak far sorusu)

modelini hatırlamıyorum ama farları ölmüş bir rexton var ve hiç aydınlatmıyor.
şimdi yolda kafasına göre ampül takanlara bolca küfrediyorum. kafama göre ampul takmak istemiyorum o yüzden.
bir ara mercekleri eskidi diye bir şeyd emişti birisi, değiştirecek parça da bulamamıştık. tavsiyesi olan var mıdır? ne yapılır bu araca?

farın içinde duran merceğin kendisine bir şey olmamıştır tahmin ediyorum (çizik, puslanma vb.). aracın kullanım kılavuzunu indirin, orijinal ampulunu bulup internetten alın derim.

  • orient blue  (31.07.23 10:28:13)
ampul değişimi hiç bir işe yaramadı maalesef.
sorunun mercekte olduğunu farz edersek değiştirilebilir bir şey midir?

  • kisa  (31.07.23 12:42:17)
Çıplak gözle bakınca farın camında, içindeki mercekte matlaşma görüyor musunuz? Mercek tek başına sökülüyor mu bakmak lazım. Aracın parça kataloğuna erişebiliyorsanız bakın bakalım mercek haricen mi işaretlenmiş yoksa komple sağ/sol ünite olarak mı? Tek parça şeklinde gösteriliyorsa o şekilde satılıyordur yenisi.

  • orient blue  (31.07.23 12:51:37)