Hobi amaçlı yazılım öğrenme

Kariyer anlamında değil ama hobi olarak yazılım öğrenmek istiyorum. Bu işten ileride profesyonel olarak para kazanırsam bile bunu şirketlerde çalışarak değil serbest çalışarak yapmak istiyorum. Sizce bunun için hangi dili seçmeliyim hangi alanlarda uygulama geliştirmeye çalışmalıyım?

mobil uygulama gelecekte işine yarar flutter la başlayabilirsin

  • baknedicem  (27.07.23 02:17:02)
Merhaba

Kararınızı gerçekten desteklediğimi ve takdir ettiğimi bilmenizi isterim. Pek çok iyi yazılımcı ve proje bu işe merak duyup öğrenmek isteyen kişiler tarafından ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla amaçları profesyonel olarak yapmaktan, bir şirkete girip çalışmaktan öte önceliğini yazılım ile birşeyler üretmeye veren insanlar bana doğru yolda geliyorlar.

Hobi olarak öğrenecekseniz bence ilk önce projenizi ve ne yapmak istediğinizi seçin. Bir ihtiyaç, sorun bulup onun çözümü için çalışın. Zamanında benzer bir soru sormuştum, bir bakmanızda fayda olabilir: www.eksiduyuru.com
  • burka  (27.07.23 09:37:21)
python.
en basitinden web otomasyon yazabilirsin.
mesela bir bilet çekiliş v.s. cıkacak onu ilk alacak scripti yazabilirsin. (motivasyon amacıyla)
  • nuisance  (27.07.23 12:56:17)
learntocodewith.me

bu blogu tavsiye ederim. Aynı sizin gibi insanlara yönelik tavsiyeler ve oldukça güzel içerikler var.

Bence biraz burayı inceleyin ve ondan sonra karar verin.

Yeni başlayan biri olarak yaptıklarınızın teorik değil somut örneklere kolay dönüşebileceği bir dil seçmeniz lazım.

O yüzden yeni başlayanlara web geliştirme tavsiye edilir genelde. Çünkü hemen sonucu görebilirsiniz.

Pyhton öğrenmesi kolay bir dil. Ama yaptıklarınızı somut uygulamalara çevirmek biraz eforlu olabilir. Mesela telefonda çalışan bir uygulama için biraz efor harcamanız gerekir.

Biraz yapmak istediğiniz işleri düşünerek hareket edebilirsiniz.
  • anten  (27.07.23 13:49:03 ~ 13:58:30)
JavaScript

frontendmasters.com
  • abi bi dizi buldum on numara  (27.07.23 17:34:36)