1,5 aylık kediye ısırmama eğitimi

Nasıl verilir?
3 farklı ısırma isteği var.
Ellerimi hareket halinde gördüğü anda ellerme saldırıyor. Onhnla oynamazken bile ellerime odaklanarak saldırı ve ısırma :))
Ayaklarıma, dururken ya da özellikle yürürken ısırma saldırısı
Eşyalara ısırma refleksi..

Elerime ve ayaklarıma ısırma isteğini eğittim diyelim, eşyalara ısırma izni olabilir mi? Yoksa tamamiyle ısırma refleksine mi çalışayım? Her ısırma hareketi gördüğümde şişttttt diyerek başka odaya götüeüp bırakmak, ısırmasını azaltıyor. Buna devam mı size? Başka taktikleriniz var mı

Şşşt işe yarar bir noktaya kadar ama hayvanın doğasını değiştiremezsiniz. Isırmaya çalıştığında hazır bulundurduğunuz bir oyuncakla (olta vb.) ilgisini çekin, enerjisini oyuncakla atsın. Zamanla alışır. Biraz da karakter meselesi, her kedi aynı olmuyor. Çok ufakmış hem, gayet normal. Lazer kullanmayın bu arada, fiziken tutabileceği şeyler olsun. Örneğin yutamayacağı kağıt bir top bile olur.

  • orient blue  (19.07.23 00:56:19)
o yaşlarda etrafta gördükleri her şeye atlıyorlar avlanmayı öğrendikleri zamanlar

bir market poşetini katlayıp düğüm yapıp önüne at onunla oynayıp durur kendi başına halının üstünde

ısırma hareketi çok yapıyorsa elimi yavaşça çekip yanağından gıdığına parmaklarımı kaydırarak sevmeye başlıyordum

yavru kedinin boynuna sokulup uyumasına izi n vermek de onu iyi huylu kucak kedisi yapıyor bence böyle büyütünce

kediyi büyürken oyun olsun diye lazerle ya da tüylü oltayla çok fazla oynatmak kedinin avcı karakterini ortaya çıkarıyor bence bunları yapmamakta fayda var

bilimsel öneriler değil sadece kişisel gözlemler :)
  • freebird5406_2  (19.07.23 01:05:12)
hello, bizde 1 yıldır hala eğitmeye çalışıyoruz. veterinerin söylediği, oyuncakla ilgisini dağıt, hayvanla sürekli oyna yorulsun enerjisini atsın, bunlar olmazda kısırlaştıralım, kısırlaştırdık geçmedi, calm mama kullanalım, işe yaramadı, e yapılcak bişey yok yalnız büyüdüğü için tek bebek sendromu dediler bize.
(hiç yokluktan koşarak gelip saldırması kısırlaştırdıktan sonra azaldı)
1. senemiz doldu hala ısırıyor size başarılar.
  • eja  (19.07.23 09:39:30 ~ 09:41:12)
oyun çağında olduğu için 1 yaşına kadar bu tür şeyler yapabilir www.kedimag.com

  • 9kuyruklukedi  (19.07.23 09:46:38)