Fren balata değişimi sonrası fren mesafem uzadı gibi geldi?

Normal mi? Yarın tekrar ustaya götürmeyi düşünüyorum.

Aynı mesafeyi dönerken eve daha geriden frene basma ihtiyacı hissettim ve ani frende sanki duramam gibi geldi.

Pedal sert gibi geldi.

Sizce neden kaynaklanmış olabilir?

Balatalarınızın alışması gerekiyor, birkaç gün boyunca sürtünerek disk yüzeyiyle tam anlamıyla "öpüşecek." Hafta sonuna kadar sürün, normale dönecektir. Şu anda gitseniz ustanız da bunu söyleyecek.

  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (20.06.23 01:09:41)
Yeni balatada normaldir. Kullandıkça o disklere alışacak, sen de pedala alışacaksın.

  • etna  (20.06.23 08:04:52)
pedal sert gibi geldiyse usta belki değişim yaptıktan sonra havasını almamış olabilir. üstteki kullanıcıların dediği süre geçtikten sonra bir düzelme olmazsa bir kontrol ettirin. "frenlerin havasını aldım" diyen ustadan başka bir ustaya götürdüğümde "bu frenlerin havası alınmamış" denilmişti bana bir seferinde.

  • egmardernagon  (20.06.23 10:26:58)