Faturasiz hat

Annemin faturasiz hatti var. Hattina bir miktar lira yukledim. Hatta mevcut para yokmus, hemen yukledigim bakiyeden son 5 aylik vergi dustu tanesi 9 bucuk liradan. Annem sadece markete gidip paket yuketiyormus her ay.

Sorum su: Lira yuklemeyince (sadece paket yukleyince) ve haliyle vergiyi odemeyince ne oluyor?

Bence paket yüklesin, çünkü liralar uçup gidiyor mobil internet yüzünden. Paket her zaman daha hesaplı.

Sanırım 10 aylık borca kadar limit var, türkcell'de 115 tl borcun altına düşmeden yeni yükleme yapılmaz vs yazıyor.

Şöyle de yapabilir; paket ücreti + telsiz ücreti tutarından bi tık fazla lira yüklesin, her ay otomatik çekilir zaten.

Ama paketin bittiği gün lira yüklesin, paketin interneti bittiyse, lira yüklediğinde mobil veri liraları yiyebilir.
  • John Bloor  (27.05.23 12:33:12 ~ 12:35:34)
yok paket yuklemeye devam edecek de hic lira yuklemesi yapmadigi icin vergiyi odemeseydi ne olacakti onu merak etmistim.

  • 14  (27.05.23 12:34:39 ~ 12:36:54)
Belli bir süre para yüklemezsen hat kullanıma kapatılıyor. Yani eninde sonunda o parayı ödüyorsun, 6 ay mı ne öyle bir süresi var. En düşük yükleme ücreti de olmuş sana 75 lira, yani 6 ay içinde zaten biriken borçtan fazlasını yüklemek zorundasın.

  • nekit  (27.05.23 13:19:38)
Her ay paket yüklemeye devam+ 6 auda bir 6 ay yetecek yaklaşık vergi ücreti için lira yükleme şeklinde devam edebilir. Hangi operatörse uygulamasını yüklendiğinde internet kullanımı vs girip ordan bakabilir. Paketi bitince internet kullanımını bırakır. Anneniz takip edemeyecekse internet kullanımını uygulamayı siz telefonunuza yükler ara ara kontrol edersiniz. Annemin hattı da faturasız. Onun uygulaması da bizim telefonda biz bakıyoruz kullanımına falan. Biteceği zaman anne şu şu paketin bitiyor diye haber veriyoruz :)

  • yazdonumu  (27.05.23 15:29:33)