Set ustu ocak kurulumu?

Simdi bizimkiler (anne-baba) setustu bir ocak almis sehrin yakinlarinda kasaba tarzi bir yerde evleri icin. Ancak actiklarinda baglantisi cok genismis anladigim kadariyla, gelen komsu "dogal gaz icin bu" demis. Tabi bu bolgede dogal gaz yok, normal tuple kullanacaklar ocagi. Ne yapilabilir? Direkt iade mi olmali yoksa dogal gaz icin yapilmis bir ocagi tuple kullandirtacak bir adaptor mu var? Servis cagirilsa onlar halleder mi? Marka Arcelik.

hocam servis yapar mı bilmiyorum yapıyodur herhalde www.mutfakmakineleri.com şöyle parçalarla tüplüyü doğalgaza uygun hale çeviriyorlar yine 200-300 alırlar diye düşünüyorum

servis biz yapmıyoruz dese de kimin yapacağını söyler

hazır kurmamışsınız hiç masrafa girmeden dükkandan değişim isteyin doğalgazlısıyla değişim isteyin, normalde satarken iyi bi esnaf sormalı bunu size neyle kullanacaksınız diye
  • freebird5406_2  (26.05.23 10:07:13 ~ 10:11:41)
Evet servis yapıyor. Hatta bağlantısı uygun olsa bile çağırmak lazım çünkü servis gaz ayarı da yapıyor. Yani butonu çevirince be kadar gaz çıkacağını vs. ayarlıyor.

  • giovanne  (26.05.23 10:10:15)
@freebird5406_2 tam ifade edemedim kendimi sanirim ama bizimki dogalgazdan tupluye cevirilecek sanirim. Tuplu kullanilacak yani. O da yapilir sanirim? Yoksa iade me olmali her turlu?

  • 14  (26.05.23 10:17:25 ~ 10:19:20)
Ürünü alırken tüplüye uygun alınabilirdi, ama tüplü de olsa doğalgaza, doğalgazlı da olsa tüplüye çevrilebiliyor.

4 tane ocak memesi değişecek bir de arka gaz giriş kısmı. Kutudan dönüşüm için yedek parça çıkmış olabilir mi?

Eğer kaliteli ve pahalı bir markaysa ve garantisi varsa servis çağırın, ama çağırmadan yine de fiyat alın.

Ha yok ucuz, sıradan bir markaysa mahalle tamircisi de yapar değişimi. Hatta bu kitler internette hazır satılıyor, eli alet tutan herkes yapabilir güvenliğe dikkat etmek şartıyla.
  • John Bloor  (26.05.23 10:32:31)
@john bloor, mesaj attim. tesekkurler.

  • 14  (26.05.23 12:25:43)