Mühendisliği bırakıp PT (personal trainer) olmak

PT olarak iş bulmak zor mu?
Tam zamanlı bir işe hangi koşullarda yeğlenebilir?
Deneyimi olan paylaşırsa sevinirim.

klasik umut sarıkaya tipi mühendis isen zorlayabilir sanki. neticede bu iş insan odaklı olduğundan öyle asker gibi yat kalk yaparsan müşteriler kaçabilir.

  • alperz  (25.05.23 15:41:29)
pandemiden sonra riskli bulduğum iş. herhangi bir salgın hastalıkta direkt işsiz kalırsın mesela. pandemide gittiğim spor salonundaki herkes çıkarılmak zorunda kalmıştı pt'lerden. ama ben bunu online da yapacağım diyorsan başka insanların başarısına bağlı kalıyorsun. yani sen ne kadar iyi bir pt olsan da öğrencin bunlara uymazsa ihale sana kalıyor, sen başarısız oluyosun. mühendisliği bırakma devam et. ne mühendisisin bilmiyorum ama mühendisliğine yarayacak yeni yetenekler eklemeye devam et.

şimdi eski sorularına baktım yazılım mühendisiymişsin. hocam afedersin ama aklını mı kaçırdın? 17 senelik tecrüben var ne güzel, seniorsun belli ki. 17 sene çok sıkıldıysan, kendi işini bu alanda kur derim uzaktan bakınca.
  • false pretension  (25.05.23 17:35:00 ~ 17:38:12)
pandemide bence acayip kazandılar, eve kapanan herkes video dersleri alıyordu. mühendislik hangisi, makinaysa olmaz.

  • abi bi dizi buldum on numara  (25.05.23 18:06:26 ~ 18:07:10)
neden bi yandan mühendislik yaparken ek iş olarak başlamıyorsun(eğer yapmıyorsan tabi)?
tam zamanlı olarak da bakarsın, bir süre sonra ekstra vaktin sınırlı ve artık vakit darlığı sebebiyle müşteri alamıyor olursun, ve PT olarak mühendislik işinden daha fazla kazanç sağlayacak olursun o noktada e artık bunu full time olarak yapabilirim dersin. önce kendini dene bence.
bir de önemli bir soru bence; mevcuttaki işyerindeki işini mi sevmiyorsun yoksa mesleğini mi sevmiyorsun? bazen bu ikisi birbirine karışıyor maalesef.
  • sirkelimon  (25.05.23 19:15:35 ~ 19:16:37)
O iş olmaz. Bi sertifika programına girip bireysel olarak bu işi yapacaksan iyi bir network lazım müşteri bulmak için, bu saatten sonra onu oluşturamazsın. Macfit gibi bir yerde çalışmak istiyorsan Macfit'in kendi programına dahil olursun sonra Macfit seni işe alır junior pt gibi çalışırsın orada, yani sana maaş vermez, sen özel ders verip oradan gelen parayla Macfit'e bir de kira ödemek zorunda kalırsın. Sistem düşündüğün gibi çalışmıyor yani 3 gün sonra "ben ne yaptım lan" diyerek kafanı sağa sola vurursun.

  • Kaleci Saçlı Yırtıcı Forvet  (25.05.23 19:25:42)
Heyecan arıyorsunuz bence.

  • sevilen progressive türkücü  (25.05.23 19:36:30)
Kaleci ve Türkucu +1
Hayatımda düzgün para kazanan pt bırak Türkiye Avrupa'da bile çok az denk geldim.
Hobi gibi yan iş gibi olsa neyse.
  • logisticsmanager  (25.05.23 20:16:58)